poradna, servis, půjčovna

Závěrečná 9 etapa Českomoravského poháru Inlajn.cz - Inline CUO 2010

Asi každý se mnou bude souhlasit, že Giro di Kanál patří mezi bruslařskou veřejností k nejlepšímu inline terénu v ČR.
Jelo se na 5km okruhu s nulovým převýšením a skvělým povrchem.
Počasí nám velice přálo a sem tam vysvitlo i sluníčko.Nutno tedy podotknout,že celý seriál se obešel bez dešťových přeháněk.Snad tomu tak bude i příští rok.

Závod na 10km
Start závodů byl naplánován na 12.45hod a na start se postavilo 104 bruslařů a bruslařek.
Závod se rozjel v poklidnějším tempu s žádnému vyráznějšímu nástupu nedocházelo.Takže se jelo v balíku asi 30 lidí, kdy tempo první kolo spíše udávali mladší závodníci z DDM Modřany. Do druhého kola se vystřídalo vedení balíku kdy tempo udávali střídavě Sváťa Sladký,Petr Ambrus a Petr Janda.
Ovšem předposlední zatáčku před cílem se už vírazně zrychlovalo a každý se snažil do zatáčky vjet co nejlépe a vybojovat si dobrou pozici do závěrečného spurtu.To se nejlépe podařilo Šimonu Pravdovi,Petru Ambrusovi,Petru Kováři a Jirkovi Pelcovi.Tato čtveřici nakonec najížděla i v tomto pořadí do závěrečné zatáčky a naplno se rozběhl závěrečný spurt.Bohužel byl stížen užší rovinkou a navíc předjíždějícíma závodníkama o kolo zpět.
Dopadlo to následovně kdy jsme všichni byli naskládáni na cílové čáře s minimálním rozdílem.Na 1. místě Šimon Pravda DDM Modřany, 2.místo Petr Kovář ZE Svitav ,3. místo Jirka Pelc INLINE-BRUSLE.CZ, 4. místo Petr Ambrus i-riders

Závod na 42km
závod byl na plánován na 14,15hod a na start postavilo 101 závodníků.Tento závod pořadatelé okořenili příjemným lákadlem pro závodníky ve stylu cyklistických závodů, kdy se na každé liché kolo jelo o 500 korunovou prémii.
Na startu nechyběli známám jména jako Honza Pecka,Matěj Krupka a Matěj Pravda.
Závod se rozjel v neskutečně rychlém tempu a z velkého balíku se každé kolo odpojovali další závodníci.
Tempo udávali především Matěj Krupka,Matěj Pravda a Petr Lochman.
Na prvním místě do cíle dojel Matěj Krupka BZK Praha ve skvělém čase 1:06hod , který hovoří o hodně ostrém tempu.
Na 2. místě Honza Pecka KSB Liberec-Skating.cz a na 3. místě Matěj Pravda Nowis team
42,195m si vyzkoušel i Jirka Pelc (INLINE-BRUSLE.CZ) dojel na 12.místě v osobáku 1:11hod.

Ženy opět startovali samostatně a nesměli jezdi v háku za muži.Celý závod se na čele držela pětičlená skupina pohromadě se sestrami Novákovými,Evou Šodkovou,Barbarou Bakošovou a Veronikou Poustkovou.
Do závěrečné rovinky najížděli společně a rozdali si to z závěrečném spurtu kdy nakonec nejvíce sil měla Barbara Bakošová (Fila Black Ice) v čase 1:19hod, hned za ní o špičku boty Kamila Nováková na 3 místě Karolína Nováková (obě Gigasport ISC Team) a bramborová medaile zbyla na Evu Šodkovou ( Inlajn.cz)


V 17hod bylo na pořadu vyhlašování 10km, maratónu Giro di Kanál a celkového pořadí ČMP.
Celkové pořadí mezi muži na 10km trati ČMP dopadlo na 1. místě Jirka Pelc ( INLINE-BRUSLE.CZ ), 2. místě Michal Štrunc ( Skating.cz ), 3.místo Pepa Tarantík
( inlajn.cz )
mezi ženami na 1.místě Daňková Tereza (Gigasport ISC Team), 2.místo Kotenová Bohumila (Milovice), 3.místo Markéta Štruncová)Skating.cz

Celkové pořadí mezi muži v ČMP
1.místo Honza Pecka (KSB Liberec-Skating.cz) ,2.místo Martin Kuchař (Gigasport ISC Team) 3.místo David Novák (Inlajn.cz)
Celkové pořadí mezi ženami v ČMP
1.místo Nováková Kamila (Gigasport ISC Team), 2.místo Šodková Eva (Inlajn.cz), 3.místo Nováková Karolína (Gigasport ISC Team)

Chtěl bych velice poděkovat pořadatelům za skvělý seriál.A už jen se začít připravovat na nadcházající sezonu.
Takže sportu zdar a uvidíme se opět na jaře.

Diskuse
Nebyly vloženy žádné příspěvky
Přidat nový příspěvek
Jméno
Email
Text