poradna, servis, půjčovna

Tvarovatelné vložky do bot

Tepelně tvarovatelné vložky do sportovních i fitness bruslí uleví bolesti chodidel a zpřesní vedení brusle i přenos sil. Vložky výrobce Formthotics System jsou vhodné do jakýchkoliv bot. Na prodejně pak zajistíme jejich natvarování přesně na Vaši nohu.

Lidská noha je svou strukturou a funkcí jedinečná, odlišná od končetin ostatních živočichů včetně primátů. Poskytla nám stabilní základnu pro efektivní vzpřímený pohyb na dvou končetinách a tím uvolnila naše ruce pro používání nástrojů a s jejich pomocí nám tak umožnila pracovat a ovlivňovat okolní prostředí v němž jsme žili a žijeme. Dá se říci, že to byl právě proces na jehož konci se zrodila lidská noha, jenž nastartoval evoluci směrem k Homo Sapiens, dominantnímu živočišnému druhu planety Země.

V ovlivňování okolí jsme dokonce tak úspěšní, že se nám v poslední době podařilo změnit velikou část přirozeného zemského povrchu po němž se pohybujeme tisíce let a pokrýt jej tvrdou plochou vrstvou. Za tak krátkou dobu v porovnání s evolučním vývojem se naše noha nepřizpůsobila a tak se projevují nejrůznější problémy a komplikace pohybového aparátu. Až 3 z 10 lidí v civilizované společnosti má za svůj život vlastní přímou zkušenost s bolestmi nohou, pat, achilovky, kolen, bederní či krční páteře. Jejich základem může být nesprávné postavení a funkce nohy při stoji, chůzi či běhu.

FORMTHOTICS SYSTEM™ pomáhá tyto problémy řešit. Jak? Pomocí individuálně upravené ortopedické stélky, která zlepší postavení nohy v kontaktu s podložkou. Lepší postavení nohy tedy zlepšuje funkci nohy a v konečném důsledku znamená menší či rovnoměrnou zátěž pro jednotlivé struktury pohybového aparátu. Tedy méně obtíží, méně bolesti, snažší pohyb, lepší výkon atp.

Při sportovním využití pocítíte znatelně přesnější přenos síl mezi nohou botou a sportovním náčiním (brusle, běžky, sjezdové lyže, snowboard apod, běžecé boty..)


Jak natvarovat vložky:

1) Z bot vyndáme původni vložky.
2) Vložky Formthotics zastřihneme ve špičce na správnou délku, pokud je to potřeba.
3) Vložky vložíme do bot tak, aby byly dobře vycentrovány. Vložka by neměla být nasunuta více do jedné strany apod.
4) Boty prohřejeme tak, aby vložka Formthotics změkla. Použít můžeme fén na vlasy nebo horkovzdušnou pistoli nastavenou na teplotu kolem 80 st. C. Měkost vložky zkoušíme prstem - vyhřátá vložka je měkká. Vyhřívání většinou trvá 3-4 minuty.
5) Boty nasadíme v sedě na židli a utáhneme. Při utahování nezatěžujeme boty, aby se vložka netvarovala při zavazování.
6) Chodidla srovnáme paralelně a pomalu se postavíme. Vložky zatížíme pomalým mírným podřepnutím. Váha je lehce v přední části chodidel. Předek kolene je nad prostředníčkem.
7) V pozici vydržíme jednu minutu nebo dokud vložky nevychladnou. Snažíme se o neutrální postoj vzhledem k zatížení vložky chodidlem.
8) Po vychladnutí vyndáme vložky z bot a zkontrolujeme, zda nejsou na vložkách vrásky a pata je dobře vytvarována ve středu vložky. Pokud je to nutné, můžeme vložky ještě zastřihnout a případně postup zopakovat pro dotvarování.

xx) V případě, že máte nějakou vadu postavení chodidla, doporučujeme dotvarování vložek konzultovat s orthopedem.

Diskuse
Nebyly vloženy žádné příspěvky
Přidat nový příspěvek
Jméno
Email
Text