poradna, servis, půjčovna

Rychlý průvodce inline bruslemi Powerslide

Velikost bot

Jak zjistit správnou velikost vašich bruslí?

Stoupněte si tak, aby se pata dotýkala rovné zdi. Poté změřte délku o zdi k nejdelšímu prstu. Přidejte k délce okolo 5 mm pro ponožku a pohodlí. Porovnejte celkovou délku s tabulkou velikostí vámi vybraného modelu brusle. Pokud máte širokou nohu, vyberte brusli o velikost větší.

Typy bot

Low cut Carbon má skořepinu vyrobenou z uhlíku nebo směsi uhlíkových a skelných vláken. Součástí je integrovaná neodnímatelná tenká vnitřní botička. Používá se u typů bruslí Race a Marathon.

High cut Carbon má skořepinu vyrobenou z uhlíku nebo směsi uhlíkových a skelných vláken. Součástí je integrovaná neodnímatelná vnitřní botička. Používá se u typů bruslí Marathon, Urban, Stunt, Hockey a Slalom.

Hardboot má skořepinu vyrobenou z tuhého kompozitního materiálu. Součástí je odnímatelná vyměnitelná vnitřní botička. Používá se u typů bruslí Urban, Kids a Alround.

V. má skořepinu vyrobenou z tuhého kompozitního materiálu. Součástí je vyměnitelná vnitřní botička a rychlý snadný utahovací systém. Používá se u typů bruslí Urban, Fitness a Training.

Softboot má skořepinu vyrobenou z tuhého kompozitního materiálu. Součástí skořepiny je integrovaná neodnímatelná vnitřní botička. Používá se u typů bruslí Fitness, Leisure, Recreational a Fun.

Blade and walk má základní konstrukci vyrobenou z odolného kompozitního materiálu. Nasazují se na ně vaše sportovní boty. Používá se u typů bruslí Urban commuting, Transportation a Rental.

Rámy

Viz obrázek v galerii.

Kolečka

Průměr koleček se běžně pohybuje od 55 do 125 mm a obecně čím větší kolečka, tím vyšší rychlosti se dá na bruslích dosáhnout.

Tvrdost se pohybuje od 72A (měkká) do 95A (tvrdá) a platí, že čím tvrdší, tím rychlejší a odolnější, ale naopak méně přilnavé k povrchu a horší absorpce vibrací.

Kolečka se obvykle více opotřebují z vnitřní strany. Proto je možné vyměnit kolečka z levé brusle za ty z pravé a naopak. Tím životnost koleček značně prodloužíte, ale je se třeba ujisti, že více opotřebovaná strana je po výměně opravdu na vnější straně.

Ložiska

Značení ložisek má několik variant.

První označení je ABEC, které vyjadřuje normu přesnosti výroby. Čím vyšší číslo, tím vyšší kvalita a přesnost výroby.

Dále ILQ, což je norma používaná světoznámým výrobcem ložisek Twincam. Opět, čím vyšší číslo, tím vyšší kvalita a přesnost výroby.

Stoprocentní odolnost vůči korozi a ideální pro vlhké podmínky jsou ložiska s označením SUS.

Švýcarská a japonská ložiska, která vzhledem k jejich kvalitě nepotřebují hodnocení dle normy ABEC jsou ložiska SWISS a JAPAN.

Velikosti ložisek jsou pouze dvě. První velikost ložisek je 608 Standard, kterými je vybavena většina kolečkových bruslí. Stejně tak kolečka jsou vyráběny pro tuto velikost ložisek. Druhou velikostní variantou jsou 688 Mini, která jsou menší a lehčí. Pokud je bude chtít používat se standartními kolečky, budete potřebovat speciální adaptér.

Helmy

Helmy můžeme rozdělit na helmy kokosky, které poskytují velmi dobrou ochranu hlavy ze všech směrů, ale málo větracích otvorů, a na helmy na kolo, které disponují velmi dobrou ochranou hlavy, jsou lehčí a mají více větracích otvorů. Kokosky se používají hlavně k bruslím Urban, Stunt, Offorad a Hockey, naopak helmy na kolo ke stylu Race, Fitness, Marathon, Recreational a Leisure.

Velikost se určuje dle obvodu hlavy. U dětí je to 48-52 cm čí 52-56 cm. U dospělých 54-58cm nebo 58-62cm.

Chrániče

Viz obrázek v galerii.

Diskuse
Nebyly vloženy žádné příspěvky
Přidat nový příspěvek
Jméno
Email
Text