Sudé soboty: 30.6, 14.7, 28.7, 11.8, 25.8, 8.9, 22.9, 6.10, 20.10..

registrace
Nákupní košík
Váš nákupní košík je prázdný.

Rychlobruslení - LifeInLine Praha 2012

Další parádní místa bruslařů, které podporuje náš obchod v seriálu LifeInLine - tentokrát v Praze na Rohanském nábřeží.

LIL Praha Rohanské nábřeží 20.5.

Předpověď nám hlásila na nedělní den slunné a velice teplé počasí. A jak bylo slíbeno, tak se také stalo. To dávalo velkou předzvěst, že se na start dostaví početné pole závodníků všech kategorií.
I když byla velká absence velkých favoritů, kteří jeli na mistrovství evropského poháru do Gery,
přesto se přihlásilo pěkných 407 závodníků. K těm nejzvučnějším můžem jmenovat např. Kateřinu Novotnou a Ondru Suchého.

Jako vždy po dopoledních závodech na 1,3 a 5 km následovala startem nezvykle ve 12:30 Fitness desítka.

Fitness desítka 11040m

Na startu 10km se postavilo 126 závodníků. Od začátku se udělala asi 30 člená skupina, kde nejvíce aktivní byl Martin Kuchař ( WINJAY ISC Praha ) a kluci Štěpánek a Urban ( Inlinetalent Praha ). Stále se snažili skupinu rozdělit - takticky jí Martin Kuchař brzdil a následně nastupoval. I přesto zůstala skupina pronásledovatelů asi o 15 lidech 100m před poslední zatáčkou kdy jí přibrzdil Vašek Urban a Martin Kuchař si nastoupil za zády se Štěpánkem.
Jediný kdo se ještě po zatáčce utrhl byl Kamil Hastík ( SSCO Team ) a snažil se pronásledovat uprchlíky. Skupina zůstala pospolu a snažila se sjet Kamila Hastíka ale bezúspěšně. Tím pádem se strhl velký boj o čtvrté místo ve velkém spurtu kde se do jedné vteřiny vtěstnalo hned 8 závodníků.
Konečný spurt nakonec dopadl dobře i pro Jirku Pelce ( INLINE-BRUSLE.CZ ) a tudíž 4. místo bylo doma!

Sumasumárum...1.Štěpánek ( inlinetalent.cz ) v čase 20.07 min, 2. Kuchař ( Winjay isc Praha ) v čase 20,08min a 3. Hastík ( Scco team )v čase 20,20 min. Průměrná rychlost výtěze 32,93km/h..

<strong>V soutěžích teamů jsme za absence Franty Gvoždíka a Jirky Procházky ( oba INLINE-BRUSLE.CZ ) postavili mezinárodní team CZ/SK. Jmenovitě Jirka Pelc, Michal Štrunc a Denis Kutnár a jelikož sme byli všichni vtěstnáni v jedné vteřině získali sme v konečném součtu časů 1. místo!</strong>

Půlmaraton Viz. Lifeinline.cz

Na start půlmaratonu Českého poháru se postavilo 151 bruslařů, na které v horkém počasí čekalo 21 880 mv osmi okruzích. Po opatrném úvodním kole, kdy v rozmezí 10 sekund projelo otočkou padesát jezdců, se ve druhém okruhu odpoutalo 25 jezdců. Ve třetím okruhu zaútočila trojice Gorecki, Kudělásek, Suchý a vytvořila si sedmisekundový náskok před skupinkou pronásledovatelů.

Ve čtvrtém okruhu měla trojice náskok již 26 sekund, za nimi jezdila skupina ve složení Novák, Kovář, Pospíšilík, Ptáčník, Němeček, Zajpt, Pražma, Lochman, Hargaš, jedinou ženou ve skupině byla olympionička Novotná. V pátém okruhu zaútočil ostře Suchý a rázem měl náskok 38 sekund na dvojici Kudělásek, Gorecki, další skupinka ztrácela již 43 sekund.

Suchý zvýšil svůj náskok v šestém okruhu na 50 sekund, když jeho dva pronásledovatelé byli sjeti pěticí Novák, Pospíšilík, Kuchař, Novotná a Ptáčník. Do posledního okruhu vjížděl Suchý s luxusním náskokem 58 sekund před sedmičlennou skupinou a v pohodě si vychutnal cílovou rovinku. Připsal si tak druhé vítězství v letošní Tour. Ve spurtu skupiny na celkově sedmém místě dojela nejrychlejší žena dne, Kateřina Novotná. Vítězný Ondřej Suchý jel průměrnou rychlostí 35,05 km/h, u Kateřiny Novotné se hodnota zastavila na 34,17 km/h.

Další zastávka je naplánovaná na 3.6. a to v Táboře, kde bude letos premiérový závod. Budou se zde soupeřit o republikové mistrovské tituly na půlmaratonu.

Takže sportu zdar budu se na všechny těšit a doufám, že se náš team INLINE-BRUSLE.CZ již v Táboře potká v kompletním složení :)

Za poskytnuté fotky k článku děkujeme KRENEK PHOTOGRAPHY.