poradna, servis, půjčovna

Pražský okruh 12.6. 2010

Jelo se na velice hladkém povrchu, který v polovině tratě narušil trochu hrubší asfalt, který se však bez potíží dal přejet.
Dosti dlouhý 5km okruh jet až k otáčce se někdy zdálo nekonečné. Od startu se mírně stoupalo, za to pak po otočce lehce klesalo a nabírala se velká rychlost. Možná někdy na škodu bylo jen to, že povolili otevřít jen jednu část silnice, která byla rozpůlená kužely. Při spurtech a trhácích leckdy šířka nestačila a tak bylo vidět i pár nepříjemných kontaktů s kužely, naštěstí bez pádů.
Sobotní závod nám také přichystal jednu novinku. A to v podobě oddělených startů, kdy ženy startovaly o minutku dříve. Bylo také zakázáno jezdit ve smíšených balících, tím pádem si jely ženy za sebe a chlapy taktéž.

Závod na 10Km
Start závodu byl naplánován na 14 hodinu a na start se postavilo 88 mužů a 21 žen.
Jelikož celý závod byl ojedinělý, tak i start byl nezvyklý. Startovalo se z ústí tunelu na Točné.
Hned na začátku se vytvořil balík asi 20 závodníků. Bez taktického boje se jelo až k otáčce, kde za otáčkou nastoupil Jirka Procházka ( INLINE-brusle.CZ). Ve snaze roztrhat pole ho bohužel nikdo nenásledoval a v uniku pokračoval sám. Síly tak došly a nakonec ho ostatní sjeli. V závěrečném spurtu zvítězil Kuba Makalouš ( čas 17:19 ) před 2. Václavem Urbanem a 3. Jirkou Pelcem (INLINE-brusle.CZ). 4. místo František Gvoždík (INLINE-brusle.CZ), 7.místo nakonec Jirka Procházka (INLINE-brusle.CZ)

Závod na 21Km
Na startu se sešlo 90 bruslařů a 20 bruslařek. Na každého čekaly dva okruhy. Víťa Žalud opět odstartoval z Točenského tunelu a 110 závodníků se mohlo vydat na rozpálenou dálnici.
Po 100m se utvořil hlavní balík asi 30 závodníků. Bez velkých úniků se balík držel pohromadě celý závod. Až 200m před cílem se za to pořádně vzalo a začal hromadný spurt. Kde opět své kvality ukázal Jan Pecka a zvítězil ve velice rychlém čase 34:15. Druhé místo nakonec obsadil Bob Němeček a na třetím Martin Kuchař.
Za team INLINE-brusle.CZ nakonec na 7.místě Jirka Procházka, 13.místo Jirka Pelc a 22. místo Franta Gvoždík.

Českomoravský pohár má teď prázdninovou pauzu, ale už 14.8. se opět potkáme v Brně.

Takže na viděnou v Brně.

Diskuse
Nebyly vloženy žádné příspěvky
Přidat nový příspěvek
Jméno
Email
Text