poradna, servis, půjčovna

Powerslide Phuzion 8 Open Air - TIP na sezonu 2010

Pro rychlu a sportovní brusli potřebujete několik věcí: pevnou botu, malý valivý odpor koleček (tedy velká kolečka), pevný rám a kvalitní ložiska s co nejmenším třením.
Pro botu pohodlnou je zase potřeba mít botu buď přesně vyrobenou na nohu nebo botu měkou, která se dobře přizpůsobí každé noze a nohy tak v botě netlačí.
Pro obratnou a tím dobře ovladatelnou brusli potřebujete krátký rám a pevnou tvrdší botu, která dobře přenese sílu z nohy do rámu brusle. Velká kolečka ale znamenají dlouhý rám a pevná bota zase menší pohodlí a horší odvětrání boty.

brusle <a href='http://www.in-line-brusle.cz/koleckove-brusle/Powerslide-phuzion-8-open-air-2010.html'>Powerslide Phuzion 8 Open Air</a> řeší tyto protiklady poměrně chytře a myslím, že i velice úspěšně.
Asi nejdúležitější je pro rychlost brusle velikost kol. Zde je tedy potřeba dobře umístit kolečka pod botu brusle tak, aby byla brusle ještě dostatečně stabilní, kolečka veliká a bota brusle co nejníž nad povrchem. Zvolená kolečka Powerslide Infinity 110mm jsou svojí velikostí v kategorii závodních velice rychlých koleček s malým valivým odporem. Při použití čtyř koleček je však rám brusle hodně dlouhý a brusle se tak špatně ovládá a je vhodná spíše na delší tratě závodů. brusle <a href='http://www.in-line-brusle.cz/koleckove-brusle/Powerslide-phuzion-8-open-air-2010.html'>Powerslide Phuzion 8 Open Air</a> však mají v rámu kolečka tři. Tím je rám kratší a brusle je tak i při použití velkých koleček dobře ovladatelná i pro klasického fitness bruslaře. Výhoda velkých koleček je dále dobře patrná na špatném nerovném povrchu, kde velká kolečka dobře překonávají nerovnosti, jedou tak celkově hladce a v důsledku přispívají k pohodlné jízdě.

Tvrdost boty těchto bruslí je někde mezi fitness a závodní bruslí. Botka je tedy tvrdší kolem paty a kotníků aby výborně přenášela impulsy z nohou do rámu brusle. Zároveň je však dobře provětraná kolem nártu a nad kotníkem. Aby byla ještě více posílena dobrá ovladatelnost brusle, tak byla botka o neco zvýšena a silové pokyny nohou jsou tak přenášeny z větší plochy. Není tedy tak namáhaná pouze spodní část nohy kolem chodidel, jako je tomu u závodních bruslí na rychlobruslení, ale je zapojena i část nohy nad kotníky až k lýtku. brusle je tak sportovně tuhá a přitom dostatečně pohodlná na časté příjemné bruslení.

Rám brusle je hodně tuhý a dobře tak přenáší odraz. Je použitý rám HAWK 3x110mm brilliant CNT finish 10,8 z materiálu Aircraft Aluminium (pevná a tuhá slitina hliníku).

In line brusle <a href='http://www.in-line-brusle.cz/koleckove-brusle/Powerslide-phuzion-8-open-air-2010.html'>Powerslide Phuzion 8 Open Air</a> je určena pro sportovní pohodlné bruslení. Použít ji však může i středně zkušený bruslař, který díky vyšší fitness botě a kratšímu rámu bude mít dostatečnou kontrolu nad svojí jízdou. Oproti závodním nízkým bruslím nedovolí tato brusle vyhraněný závodní styl jízdy v předklonu, který je však pro fitness bruslení nevhodný a hlavně velice namáhavý na zádové a břišní svaly.

 

Specifikace brusle:

Podvozek: HAWK 3x110mm; brilliant CNT finish; 10,8; Aircraft Aluminium; single axle system.
Kolečka: Powerslide Infinity 110mm; race compound; tvrdost SHR 82A
ložiska: Powerslide German 9 - PS 9 standart
brzda: HABS
Skelet: Magnesium flexbuckle; Shell Connected Construction (SCC); Neoprene - Micromesh

Diskuse
Nebyly vloženy žádné příspěvky
Přidat nový příspěvek
Jméno
Email
Text