poradna, servis, půjčovna

Powerslide – Jak vybrat správnou velikost bruslí?

Rozhodli jste se pořídit si kolečkové brusle a váháte, jak vybrat tu správnou velikost? V tomto článku se dozvíte, jak k této problematice přistupovat při výběru bruslí online či v kamenném obchodě. Dále jsou zde pospány metody, jak brusle nastavit pro lepší udržení rovnováhy. A závěrem se zmíníme, co dělat v případě, že máte ortopedické problémy, nebo jak předcházet tlakovým bodům a puchýřům.

Online objednávka (jak vybrat brusle při objednání v e-shopu)

V první řadě bude potřeba změřit si chodidlo. Stoupněte si na rovnou podložku a patu mějte opřenou o stěnu. Změřte vzdálenost od stěny ke špičce nejdelšího prstu. K délce chodidla doporučujeme přidat okolo 5 mm (maximálně však 9 mm) kvůli tloušťce ponožky a většímu pohodlí. Poté celkovou vzdálenost porovnejte s tabulkou velikostí u bruslí, o které máte zájem, a najděte ekvivalent například v EU značení. Pokud na webu tabulku nemůžete najít, neváhejte si ji vyžádat e-mailem.

Tabulky velikostí u kolečkových bruslí jsou založeny na výše zmíněném měření, a proto je důležité měřit opravdu celé chodidlo, a ne vložky do bot, které jsou vždy o pár mm menší. Stejně jako je nevhodné vybírat brusle na základně velikosti vycházkové obuvi.

Kamenný obchod 

Když se před nákupem rozhodnete vyzkoušet brusle osobně, je vhodné nejdříve požádat o stejnou velikost, jako je velikost vašich bot. Vyzkoušejte, zda vám sedí a následujícím způsobem se ujistěte, že nejsou příliš malé nebo naopak velké.

Když stojíte rovně s propnutými koleny, je v pořádku, že se vám prsty nepatrně dotýkají špičky boty. Naopak když kolena mírně pokrčíte, prsty už by se dotýkat neměly. (Rozlišujte dotek svrchu a zepředu.) Pro správné utažení pokrčte kolena a zapřete se holení o jazyk brusle, abyste zatlačili patu dozadu. Poté utáhněte pásek na suchý zip nebo přezku. Pásek nebo přezku pak můžete poupravit během bruslení, kdyby se pata pohybovala.

Je vhodné si zkontrolovat, zda potřebujete používat vložky do bot, kvůli případnému zvětšení prostoru uvnitř brusle. Vložky mohou pomoci podpořit klenbu a udělat brusle pohodlnější. Zlepšíte tak nejen ovládání bruslí, ale i zdravé postavení chodidla v brusli. Často tak vyřešíte i tlak na kotník způsobený právě nevhodnou pozicí chodidla v brusli.

Diskuse
Nebyly vloženy žádné příspěvky
Přidat nový příspěvek
Jméno
Email
Text