poradna, servis, půjčovna

Ostrava 30.5. 2010 a další účast našeho teamu na závodech

Opět po roce se do Ostravy přesunul další díl seriálu světového poháru. Pořadatelé nám slíbili, že se dostaví samá zvučná jména co se inlajnového světa týče a co slíbili, tak také dodrželi.
Například v podobě vedoucí ženy Cecilie Baeny a vedoucího muže Yanna Guyadera.

Trasa vedla jako každý rok v centru Ostravy na Hlavní třídě o délce 3050m jeden okruh. Povrch hladký bez spár, veškeré nerovnosti, dokonce i zbytky přejetého ptáka, dobře označeny jak jsme již tradičně zvyklí.

10 km
Předpověď na nedělní den zněla dosti neoptimisticky a také se potvrdila. Před startem kolem 12 hodiny začalo pršet. Na start se postavilo 182 borců a nutno podotknout, že kdo neměl kola na vodu dosti se trápil. I když trať patří k bezpečnějším, tak na kluzkých přechodech a ukazatelích směru se padalo a spíše se volila opatrnější jízda.
Na konec Franta Gvoždík INLINE-BRUSLE.CZ vybojoval skvělé celkové 3. místo a 2.v kategorii v závěrečném spurtu, kdy se před něj dostali jen 2. Martin Holoubek a 1. Bob Němeček.
Jirka Pelc nakonec obsadil celkově 11. místo a 3. v kategorii.
Jelikož nemocný Jirka Procházka se nemohl zúčastnit, poprosili jsme o pomoc plzeňského Davida Nováka a dali dohromady Team INLINE-BRUSLE.CZ. Jeho 6. místo nám pomohlo k celkovému prvenství v soutěži teamů.

33 Km ženy
Počasí se na konec na startu dámské trasy umoudřilo, přestalo pršet a trať vyschla. Závod nám nenabídnul nějáký taktický boj. Spíše se dalo říci, že se všichni šetřili. I když prvních pár kol odjela skvěle jedoucí Caniatti Desiana – ročník 1958!
Nakonec jí početná skupina sjela a přišlo na hromadný spurt, který bezkonkurenčně vyhrála nejlepší a dosud vedoucí žena světového poháru Cecilia Baena.

33 Km muži

Na tento závod čekalo hodně lidí a počítalo se, že se bude jednat a velice rychlý závod.
Bohužel zatažená obloha ukázala co dokáže a že se ukázala v plné síle. I přes vytrvalý déšť se na startu objevilo 166 závodníků! Leckdo by si řekl, že se pojede opatrný a pomalý závod, ale opak byl pravdou.
Čelo závodu jelo průměrnou rychlostí přesahující 37 Km/h.
Z hlavního balíku se v 5 okruhu odpoutalo trio Guyader, Widmer a Vicher a v tommto pořadí také dojeli.

Celkově, když to shrneme, byl to svátek inline bruslení. Přes nepřízeň počasí která v Ostravě panovala to byla nezapomenutelná podívaná co profesionálové na mokru dokáží.

Diskuse
Nebyly vloženy žádné příspěvky
Přidat nový příspěvek
Jméno
Email
Text