poradna, servis, půjčovna

Ostrava 16.6. závod světového poháru

Další zastávkou z pětidilného seriálu LIL pro život byla pro tentokrát Ostrava.
A mohu asi říci nejen za mě, že na tento závod se každý bruslař velice těšil.
Je totiž zařazen do seriálu světového poháru a jako každoročně sliboval bohatou
zahraniční účast. Závod se konal na ostravské hlavní třídě, trať je velice oblíbená, ale i nenáviděná. A to zejména díky zajímavému a táhlému stoupání, které vás dokáže pořádně vyšťavit :) Avšak po zdolání tohoto stoupání na každého čekal kopec zase dolů, kde se do toho pořádně dupalo a jezdilo se rychlostí přes 70km/h

Po dopoledních dětských závodech na 1km, 3km, 5km následovala ve 13hod Fitness desítka.

Fitness desítka 10km

Jelo se na okruhu dlouhém 3100m a na nás čekaly okruhy hned 4, takže celkově to pro nás bylo
najetých něco kolem 12200 metrů.
Na start se postavilo 120 startujících - z toho i pár zahraničních borců.
Hned od začátku se do toho pěkně dupalo a do prvního kopce se vyselektovala asi třicetičlená skupinka.
Do třetího kola v kopci zase pár lidí z balíku odpadlo a nám se tak skupinka zúžila na 16 lidí.
Při průjezdu cílového oblouku a hlášení pořadatelů, že zbývají ještě dvě kola, do toho nasadil k trháku závodník z Lotyšska Biteniesk. A to v takovém tempu, že nikdo nedokázal jeho útok akceptovat. Jediná dvojka, která se odpoutala následně v kopci byla ve složení Ambrus a Pravda. Bohužel jsem se v kopci odpoutal i já a ze zadních pozic našeho desetičleného balíku se snažil dojet alespon ujíždějící dvojici. O to jsem se pokoušel celé kolo, ale bohužel neůspěšně, takže jsem před průjezdem oblouku do posledního kola byl pohlcen balíkem totálně vyždímán.
Své rychlé tempo si udržel až do cíle zahraniční závodník Biteniesk a právem tim vyhrál v čase 21,05. O druhé místo se poprali v cíli dva uprchlíci Ambrus ( i-riders ) a Pravda ( ksbm Modřany)
a vítězně z těchto dvou nakonec vyšel Ambrus.
Náš balík zůstával pohromadě až do cílové rovinky ( a že byla pekelně dlouhá ) kde se nejdříve trhnul Zíka ( Winjay ISC Praha ) a ulovil 4. místo.
Dále se už jednalo o hromadný spurt, kde mi chyběli dost síly z předešlého stíhání uprchlíků a tak sem dojel na konci skupiny na 13. místě a to v čase 21,34.

Potěšující zpráva je to, že jsme dali opět dohromady naší mezinárodní formaci na team v podobě Jirka Pelc ( IN-LINE-brusle.CZ ) Michal Štrunc ( INLAJN.CZ ) a Denis Kutnár (CSRC Kočice ) a jelikož jsme všichni byli v prvním balíku vtěstnáni do jedné vteřiny obhájili sme opět 1. MÍÍÍÍSTO v teamech!

Celkově musim říct, že to byl náročný závod, protože slunko pálilo až nebylo zdrávo :)
Každopádně Ostrava patří k parádním závodům a já jen můžu říci, že už se těším až pojedu příští rok zase!

Po štafetách na nás čekaly hlavní závody. A to ve 14.30 start WIC žen na 33km a následně v 16.30 start WIC mužů.

Dále tisková zpráva z www.lifeinline.cz

OSTRAVA - Závody Světového poháru v rámci bruslařského seriálu Kooperativa LifeInLine Tour Ostrava vyhráli Jana Gegner z Německa a Venezuelan Leon Alfredo Moreno. Skvělého úspěchu dosáhla česká reprezentantka Kateřina Novotná, která byla druhá. Závod mužů ovládli Jihoameričané, když podium zaplnili tři reprezentanti Venezuely, čtvrtý byl Kolumbijec Acosta. Nejlepší z českého národního týmu mužů byl Ondřej Suchý, který v konkurenci 107 soupeřů spurtoval na 9. místě.

Závod žen ovládala až do čtvrtého okruhu devítičlenná skupina se všemi favoritkami. V pátém okruhu prudce zrychlila Novotná a zareagovat dokázaly pouze Gegner, Polka Aleksandra Goss a Lotyška Laima Kaufina. Tato čtveřice pak zvyšovala náskok před druhou skupinou v každém z 11 okruhů, ale bylo zřejmé, že všechny ženy ve vedoucí skupině sázejí na finiš. V něm podle očekávání vyhrála vynikající sprinterka Jana Gegner, o druhém místě Novotné před třetí Goss rozhodla až cílová fotografie. Novotná vybojovala při WIC v Ostravě druhé místo již potřetí.

„Byl to tvrdý závod, jsem moc spokojená s vítězstvím,“ uvedla vítězná Jana Gegner. „Vše jsem podřídila taktice – udržet se ve vedoucí skupině a rozhodnout ve spurtu. To se povedlo. Ostravský závod je moc pěkný a oceňuji výbornou organizaci. Mým cílem je vyhrát celý seriál WIC.“

Spokojena byla i Kateřina Novotná: „Byl to náročný závod. V pátém okruhu jsem chtěla otestovat soupeřky a rázem se skupina zmenšila na čtyřčlennou. Pak už nemělo smysl se pokoušet o únik, soupeřky byly silné. Svůj spurt jsem začala moc brzy, z druhé pozice jsem se propadla na třetí, ale dala jsem to na vůli.“

V závodě mužů již ve druhém okruhu vykrystalizovala dvacetičlenná vedoucí skupina, v níž měly zastoupení Venezuela, Brazílie, Rakousko, Polsko, Slovensko, Lotyšsko a samozřejmě v ní byli i všichni reprezentanti Czech National Teamu. Čtveřice Krupka, Suchý, Kudělásek a Pravda byla velice aktivní na čele, ale především početní Venezuelané všechny jejich pokusy o únik likvidovali, výborně si vedl i Trnavský, který se několikrát objevil na čele skupiny.

Do posledního okruhu vjel na čele skupiny vláček v čele se čtyřmi českými národními dresy, ale ve finiši potvrdili svoje kvality Jihoameričané.

„Zkoušeli jsme to trhat, ale nevyšlo to, soupeři byli hodně silní. Týmová spolupráce byla dobrá, ale ve finiši mě zejména Venezuelané doslova rozkopali,“ uvedl v cíli naštvaný Ondřej Suchý, který spurtoval na devátém místě jako nejlepší z Čechů.

„Jsem šťastný, při svém třetím startu v Ostravě jsem konečně vyhrál. Máme velice zkušený a sehraný tým, to rozhodlo. Český tým byl ale velice silným soupeřem. Mám Ostravu velmi rád, nejen zajímavou trať, ale i místní lidi, komunitu, atmosféru,“ řekl vítězný Alfredo Leon Moreno z Venezuely, kterého na stupně vítězů doprovodili jeho krajané a týmoví kolegové z celku Uus Maa Team.

V sobotu se ve všech závodech Kooperativa LifeInLine Tour Ostrava představilo 421 bruslařů.

Výsledky - ženy:

1. Jana Gegner (EUSKATES IDEEprint, GER) 1:01:20,528

2. Kateřina Novotná (Czech National Team) -0,05

3. Aleksandra Goss (WIC single athlete, POL) -0,05

4. Laima Kaufrina (WIC single athlete, LAT) -0,08

5. Barbara Bakošová (EOSKATES IDEEprint, SVK) -5:15.0

Výsledky - muži:

1. Leon Alfredo Moreno (Uus Maa Team, VEN) 57,31,525

2. Sebastian Paredes Tigero (Uus Maa Team, VEN) -0,1

3. Julio Cesar Mirena Ortiz (Uus Maa Team, VEN) -0,6

4. Camilo Acosta (COL) -0,6

5. Jakob Ulreich (Going Top Oeisc-B, AUT) -0,7

Všechny výsledky pak najdete na wwww.lifeinline.cz

 

Ted máme bohužel prázdninovou pauzičku, ale pár závodů na nás čeká od kluků Inlajn.cz aj o prázdninách.
Takže nelenit a jen poctivě trénovat na další závody.
Sportu zdar s pozdravem Jirka Pelc

foto: Bohunka, Josef Čech

Diskuse
Nebyly vloženy žádné příspěvky
Přidat nový příspěvek
Jméno
Email
Text