poradna, servis, půjčovna

Mistrovství České republiky v půlmaratonu - Tábor 3.6

Třetí díl Kooperativa Lifeinline Tour pro život v neděli 3.6. zavítal do města husitů, Táboru. Čekal na nás velice pěkný areál Komora, kde se pořádalo i mistrovství světa v cyklokrosu. Přívětivé prostředí a 907 m dlouhý přehledný okruh s převýšením 5,94 m dával předzvěst velice atraktivního závodu hlavně pro diváky, kteří tak měli celé zápolení pěkně na očích.

Tábor 3.6.
Mistrovství České republiky v půlmaratonu.

Třetí díl Kooperativa Lifeinline Tour pro život v neděli 3.6. zavítal do města husitů, Táboru.

Čekal na nás velice pěkný areál Komora, kde se pořádalo i mistrovství světa v cyklokrosu.
Přívětivé prostředí a 907 m dlouhý přehledný okruh s převýšením 5,94 m dával předzvěst velice atraktivního závodu hlavně pro diváky, kteří tak měli celé zápolení pěkně na očích.

Jak je zvykem v dopoledních hodinách byly na plánu starty dětských závodů.
Počasí vycházelo ideálně a slunko nám svítilo nad hlavami. Bohužel předpověď hlásala, že se má v odpoledních hodinách pokazit a přijít děšťové srážky.

Ve 13:00 hod byl naplánován start 10km Fitness desítky.

Na Fitness desítce čekalo startující 11 okruhů a profil trati dával za předzvěst, že se pojedou ve svižném tempu.
Do závodu se přihlásilo 89 startujících.
Už od startu se jelo hodně rychle a do první zatáčky ( z které jsem měl a asi budu mít stále velký respekt ) bylo vidět, že
na vrch budou mít celý závod teamy, které mají vypilovanou techniku z dráhy v čele s Veverou.
Technika překládání v zatáčce byla evidentní. Velice aktivní byli také Kuba Makalouš, Michal Štrunc a Peter Ambrus. Drželi se stále na špici a diktovali tempo.
Jelo se ve skupině asi 16 lidí, kdy vždy po zatáčce měli na vrch dráhaři a ostatní jako já jen docvakávali ztrátu na rovince. Asi 5 kol před koncem se nebe zatáhlo a začalo jemně krápat.
Měli jsme ale velké štěstí a závod dokončili ještě před průtrží.
I když byly trať relativně široká, přesto bylo málo místa a to zejména když se předjížděli závodníci o kolo zpět. A to také napomohlo roztrháním a trochu chaosu v závěrečném spurtu kde si to mezi sebou rozdali Makalouš ( BOOTCAMPS.CZ), Ambrus (i-riders ) a Štrunc ( Inlajn.cz ).
V tomto pořadí na konec kluci dojeli a hodnota času vítězného Makalouše se zastavila na 16,43min, což je v konečném rychlostním průměru závodu skoro 36km/h…

Bohužel za IN-LINE-BRUSLE.CZ jsem do závodu nastoupil jen já, jelikož Franta Gvoždík se veselil na svatbě :). Takže byl omluven.
Každopádně jsem si závod velice užil i když jsem trošku doplatil na předjíždění lidí o kolo zpět a závěrečném spurtu jsem zajel do trávy a jen tak tak, že jsem se nevyválel.

V konečném součtu z toho bylo 14 místo v čase 16.55min.
Ale opět jsme dali do hromady team, tentokrát ve složení Pelc, Štrunc, Hladík a obhájili tak v konečném součtu časů 1. Místo!

Po Fitness 10 byla na programu štafeta, která se jela už v mokrém a také opatrném duchu.

Ve 14.30 byl naplánován start MČR půlmaratonu žen – viz www.lifeinline.cz.

Na start závodu žen se postavilo celkem 27 závodnic s jednoznačnou favoritkou – Kateřinou Novotnou z týmu KSB Benátky nad Jizerou. Po dešti řada závodnic, včetně Novotné, zvolila mokrá kolečka, ovšem kdo uvěřil v přízeň počasí a ponechal v rámech rychlá kolečka, neprohloupil – po šesti minutách od startu už trať zcela vyschla a mraky se zpět prokousalo slunce. Novotná v úvodních dvou okruzích odtáhla vláček závodnic v roli lokomotivy, kterou pak propůjčila Kamile Novákové a Barbaře Bakošové. V 6. okruhu se Novotná rozhodla pro trhák a v každém okruhu strhující sólovou jízdou najížděla na soupeřky kolem 10 sekund. V 18. okruhu sjela i úvodní skupinu, zařadila se do háku na konec vláčku a odpočívala. Až při vjezdu do závěrečného okruhu opět zaútočila a soupeřky nechala daleko za zády. Cílovou rovinku si vychutnala s rukama nad hlavou, druhá Barbara Bakošová z týmu Inline BSS.sk dojela se ztrátou 1:57,0 min, třetí spurtovala Klára Prokopová, která těsně předstihla jmenovkyni vítězky Kateřinu Novotnou (obě BK Powerslide Náchod) a Evu Šodkovou (LYKO klub Prachatice). Vítězka i přes odpočinkovou pasáž po dojetí skupiny o kolo dosáhla průměrné rychlosti 32,61 km/h.


16:00 hod start MČR půlmaratonu mužů

Závod mužů podle očekávání přinesl mnohem vyrovnanější boj o titul a diváci viděli vynikající aktivní závodění. V konkurenci 90 jezdců hýřili aktivitou na čele především Matěj Krupka, Ondřej Suchý, bratři Matěj a Šimon Pravdové, Vojtěch Pospíšilík, Jakub Apeltauer, bratři Adam a Filip Adltové a Petr Hargaš. Už v 6. okruhu se snažil prudkým útokem roztrhat početné pole úvodní skupiny Krupka, později útočili Suchý, opět Krupka, šest okruhů před cílem ujel Matěj Pravda, ale jeho desetimetrový náskok byl zlikvidován a 16ti členná vedoucí skupina byla opět pohromadě. Pak se pokusil ujet Apeltauer, ale ani on nebyl úspěšný. V závěrečném okruhu ve stoupání před cílovou rovinkou si zajistil spolehlivý náskok Ondřej Suchý (BZK Praha) a vyhrál tak svůj třetí závod Tour v řadě. Za ním spurtovali Matěj Krupka a Matěj Pravda (oba KSBM Praha/Inline bus), čtvrtý skončil Richard Kudělásek (Bruslárna.cz) a pátý Filip Adlt (TJ Žďár nad Sázavou). Závěrečný okruh vedoucí skupina absolvovala průměrnou rychlostí 44 km/h, průměrná rychlost v celém závodě byla 36,47 km/h.

 

Absolutní výsledky open mistrovství ČR žen v půlmaratonu:
1. Kateřina Novotná (KSB Benátky nad Jizerou) 40:03,738,
2. Barbara Bakošová (InlineBSS.sk) -1:57,0,
3. Klára Prokopová -1:57,2,
4. Kateřina Novotná (obě BK Powerslide Náchod) -1:57,5,
5. Eva Šodková (LYKO klub Prachatice) -1:57,5.

Absolutní výsledky open mistrovství ČR mužů v půlmaratonu:
1. Ondřej Suchý (BZK Praha) 35:49,293,
2. Matěj Krupka -0:00,4,
3. Matěj Pravda (oba KSBM Praha/Inline bus) -0:00,5,
4. Richard Kudělásek (Bruslárna.cz) -0:00,5,
5. Filip Adlt (TJ Žďár nad Sázavou) -0:01,1.


Hlasy vítězů

Kateřina Novotná: „Kolikátý titul na silnici to je nevím, ale jsem ráda za každý nový úspěch. Mokrá kolečka nebyla dobrou volbou, ale nakonec jsem našla pohodu i na nich. Únik jsem si naplánovala, jela jsem naplno a výhodou bylo, že mi trenér hlásil v každém okruhu rostoucí náskok – to mi dodávalo sílu. Nebylo to až tak jednoduché, ale věřila jsem si, přece jen jsem profesionálka na ledu a soupeřky amatérky, výkonností rozdíl by měl být vidět. Ale mákla jsem si, stejně jako v každém závodě série Inline pro život – LifeInLine Tour. Okruh v Táboře se mi moc líbil, povrch byl parádní.“

Ondřej Suchý: „Hattrick v Tour mě samozřejmě moc těší, o to víc, že se na mistráku sešla kompletní konkurence. Tento týden jsem dělal ve škole zápočet z desetiboje a to mě trochu rozhodilo v přípravě. Ujet soupeřům jsem neplánoval, spíš jsem si jen hlídal čelo a sjížděl soupeře při jejich útocích. Spoléhal jsem na poslední okruh a stoupání před cílem, tam jsem si věřil. Okruh je velice atraktivní pro diváky, ale pro nás byl trochu nebezpečný, protože někteří předjíždění jezdci se nedrželi vpravo. Teď se chci připravit na Světový pohár v Ostravě, kde bych rád vylepšil loňské šesté místo.“

Výsledky a další informace na www.lifeinline.cz

Diskuse
Nebyly vloženy žádné příspěvky
Přidat nový příspěvek
Jméno
Email
Text