poradna, servis, půjčovna

Life In LIne - Plzeň 12.9. 2010

Lokalita
Plzeň, Borská pole

Trasa a bezpečnost
Poměrně široká dvouproudá silnice. Na jedné straně klasická 180° otočka a na druhé naprosto komfortní a bezpečný velký kruhový objezd. Jedinou vadou na kráse dnešního závodu byla kvalita asfaltového povrchu.
Přesto jsme během obou hlavních závodů byli svědky několika lehčích pádů.

Zázemí závodu
Naprosto bezproblémová dosažitelnost, parkovací místa v bezprostřední blízkosti startu, doprovodný program. Vše jak má být.

Závod na deset kilometrů
Nové dresy nosí štěstí... po úspěchu Jiřího Pelce minulý týden v Popradu, kde ve velmi chladném počasí vybojoval 3. místo dnešní den vypadal následovně.

Početné startovní pole čítající přes 150 účastníků se úderem 13hodiny vrhlo do 6ti závodních okruhů. Technicky nenáročná trať s minimálním převýšením předznamenávala taktickou bitbu o přední pozice. Což se také potvrdilo. Trhané tempo, nástupy a následné ohlížení a čekání na zbytek startovního pole bylo společným jmenovatelem první poloviny závodu. Na konci třetího okruhu, těsně za otočkou na kruhovém objezdu se zrodil únik, který tentokrát skončil vítězně. Z hlavního pole odjel pozdější vítěz Vojta Pospíšilík. Na jeho nástup stačil zareagovat pouze Jirka Procházka, který si za zády vyvezl Michala Slottu. Tito tři svůj nástup dovedli ke zdárnému konci. Vojta Pospíšilík svým tempem nakonec druhé dvojici poodjel a závod vyhrál. O dalších medailových pozicích se rozhodovalo a až ve finiši, kde víc sil zbylo Jirkovi Procházkovi.
Další dva členové týmu Jirka Pelc a Franta Gvoždík dojeli na celkově 16. místě Jirka (a to i po nepříjemném pádu, po kterém musel dotahovat hlavní pole) respektive na 19. místě Franta. Který zároveň ve své věkové kat. obsadil 2. místo.

Teamová soutěž
Součástí závodu na deset kilometrů je již tradičně závod teamů. Kde na umístění má vliv součet časů tří závodníků. V této samostatně hodnocené soutěži se team INLINE-BRUSLE.cz umístil na druhém místě.

Závod na 21km
Start původně plánovaný na 14:30 se nepatrně posunul. Startovní pole čítající 110 mužů a žen absolvovalo 12okruhů. Relativně pomalé tempo (34.54km/h průměrná rychlost vítěze) nahrávalo taktickému boji a hromadnému finiši. Kolem poloviny závodu se vpředu utvořila cca 60ti člená skupina, kde opět nechyběli ani Jirka Pelc a Jirka Procházka. Takto početná skupina se pohromadě dostala až do závěrečné cílové rovinky, kde se také rozhodlo o vítězi. Síly nechané na „desítce“ v závěru chyběli a tak členové teamu INLINE-BRUSLE.cz již o boje o medaile nezasáhli.

Suma sumárum, v Plzni se dne 12.9. 2010 uskutečnil další povedený díl seriálu Liglass Life in line 2010.

Diskuse
Nebyly vloženy žádné příspěvky
Přidat nový příspěvek
Jméno
Email
Text