poradna, servis, půjčovna

Life in line - Hradec Králové

Jako úvodní závod v letošním roce, nově přejmenovaného seriálu In-line pro život jsme se sešli 6.5. na hradeckém letišti.

Všichni se velice těšili a nemohli se dočkat, až se konečně seriál rozjede. Bohužel tedy pro tento rok pouze s 5 vypsanými závody.
Ale buďme rádi alespoň za to!
Prognozy na nedělní den nebyly zrovna růžové, jelikož se počítalo s vydatnými srážkami. Ale i přesto ti nejvěrnější, kteří dorazili nelitovali. A musím říci, že jich nebylo zase tak málo.... 350 startujících.

Počasí nám nakonec vyšlo na jedničku a slunko nás hřálo. Po závodech kde všichni usilovně bojovali přišla na řadu fitness desítka.


Fitness desítka

Závod na 3 kola 9975M

Na start se postavilo 106 závodníků. Hned po startu v zatáčce po 20m byla velká schrumáš, takže se začalo trhat až na rovině.
Udělala se velká první skupina o 27 lidech kde tempo udával převážně Vojta Pospíšilík a také mladí bruslaři KSBM Praha.
Vojta se asi ve druhém kole utrhnul a jel si svůj závod s vítězným zakončením v čase 16,55! ( průměrná rychlost 35,Km/h )
Martin Kuchař byl druhý uprchlík, který se snažil chytnout vzniklý únik. Bohužel se už nepodařilo a dojel na druhém místě v čase 17,02.
Velký boj se rozhořel až o třetí příčku, Kde v celé skupině měli nejvíce sil závodníci Jirka Pelc ( IN-LINE BRUSLE.CZ), Jan Stodola( KSBM Praha ) a Štěpánek David ( Inlinetalent Praha ).
POslední jmenovaný Štěpánek David vybojovaval 3. místo, Jan Stodola 4.místo a na místě 5. Jirka Pelc ( IN-LINE BRUSLE.CZ)
Franta Gvoždík ( IN-LINE BRUSLE.CZ) dojel v balíku na parádním 25. místě celkově a 5. místě v kategorii.


Po fitness desítce přišla na řadu štafeta a po ní už očekávaný půlmaraton.
Na trať půlmaratonu se postavilo 115 závodníků z Česka, Slovenska a Polska. Hned v úvodním okruhu se od hlavního pole odpoutala 30členná skupina se všemi favority, která v cíli druhého 3325 m dlouhého okruhu čítala už jen 16 jezdců. Několik jezdců, např. Pravdu nebo Adama Adlta postihl pád, který zmařil jejich ambice. V pátém ze sedmi okruhů už jezdila v čele 10členná skupina, v níž hýřili aktivitou také Poláci Chojnacki a Baran. Z ní odpadl Pospíšilík, ale dokázal se dotáhnout zpět. V předposledním okruhu odskočil ze skupiny Kuchař a vytvořil si náskok 14 sekund, ale byl sjet. Ve spurtu celé skupiny měl nejvíce sil český reprezentant Ondřej Suchý před spolupracujícími Poláky Bartoszem Chojnackim a Wojciechem Baranem.
Vítěz zaznamenal průměrnou rychlost 35,66 km/h.

Na trať se postavil i Franta Gvoždík ( IN-LINE BRUSLE.CZ) ,který se držel stabilně v početné skupině a dojel si nakonec pro celkové 28. místo a 6. místo v kategorii.

Další závod nás čeká již 20.5. v Praze na populárním Rohanském nábřeží.

Takže sportu zdar a v Praze na viděnou.

Diskuse
Nebyly vloženy žádné příspěvky
Přidat nový příspěvek
Jméno
Email
Text