poradna, servis, půjčovna

Kolečkové brusle K2

Kolečkové brusle K2 patří k nejprodávanějším u nás na prodejně. Je to způsobeno především špičkově tvarovanou botou, povedeným designem a kvalitním vybavením brusle (kolečka a ložiska). Po vyzkoušení bruslí K2 většinu bruslařů neodradí ani jejich vyšší cena. V porovnání s dalšími modely levnějších výrobců je totiž kvalita tvarování boty na noze znát na první nazutí. Vychytávky použité na kolečkové brusle K2 si více popíšeme dále.

 
Jak již bylo zmíněno v úvodu, největším lákadlem na kolečkové brusle K2 je jejich pohodlná bota. Výrobce ji označuje jako SOFTBOOT, což je nyní patentovaná technologie výroby bot tak, aby bota byla lehká, dobře provětraná a přitom pevně obepnula nohu při zachování pohodlí i na dlouhé výlety či sportovnější trénink. Na obrázku níže samozřejmě pohodlí botky neoceníte, ale alespoň pro představu je jeden model s botou SoftBoot zobrazen.

brusle.cz/publicdoc/koleckove-brusle-k2-softboot.jpg" alt="Kolečkové brusle K2 - Softboot" width="300" height="" />

Provětrání nohou v bruslích K2 pak často zajišťuje nový systém nazvaný VORTECH. Jedná se o třídílný systém provětrání, který spojuje proudění vzduchu skrz botu brusle, stélku a svrchní materiál kolečkových bruslí K2. Zajišťuje tak odvod potu a tím zlepšení celkového pohodlí v bruslích. V kombinaci s kvalitní ponožkou třeba od ponožky na brusle X-Socks" href="http://www.in-line-brusle.cz/ponozky-na-koleckove-brusle/?typ">X-Socks je pak výsledek jinými výrobci nepřekonaný. Nelze říct, že by se noha nezpotila vůbec. Pokud na bruslích dřete, suchou nohu nikdy asi nedocílíte, ale botka od K2 zkrátka hodně potu od nohy odvede.

brusle.cz/publicdoc/k2-brusle-odvetrani-vortech-01.jpg" alt="Kolečkové brusle K2 - Vortech ventilation system" width="300" height="" />brusle.cz/publicdoc/k2-vortech-air-04.jpg" alt="Kolečkové brusle K2 - odvětrání" width="239" height="293" />

Dalším důležitým prvkem je stahování nohy v bruslích. Pokud přeskočíme klasickou tkaničku, kterou každý zná a která výborně funguje, dostaneme se hlavně na zjednodušující prvky stahování. K2 má na bruslích v podstatě dva typy stahování hlavní části boty.

Je to system od výrobce BOA, který je použitý v bruslích K2 - jde o stahovací kolečko na jazyku boty, které postupně utahuje lanko od špičky boty až právě na jazyk. Stažení si tak velice jemně přizpůsobíte a botu lze dotáhnout i hodně pevně. Systém BOA je navíc velice odolný a zatím jsme neměli jedinou reklamaci na přetržené lanko apod.

brusle.cz/publicdoc/brusle-k2-boa-utahovani.jpg" alt="Kolečkové brusle K2 - BOA utahovací kolečko" width="300" height="" />

Dalším stahováním je tzv. Speed Lacing, kdy je opět botou brusle od špičky po jazyk protaženo lanko, které se u tohoto systému stáhne pomocí malého držátka schovaného za jízdy v jazyku boty. Jedním zatažením tak utáhnete celou botu brusle.

brusle.cz/publicdoc/k2-speed-lacing-utahovani-brusli.jpg" alt="Kolečkové brusle K2 - utahování speed lace" width="300" height="" />

Kolečkové brusle K2 u nás naleznete komplet na odkazu: brusle K2" href="http://www.in-line-brusle.cz/k2/?znacka">Kolečkové brusle K2, kde je celý sortiment produktů K2 na bruslení.
Nebo pak zařazené v jednotlivých kategoriích bruslí.

Další použité standardy inline bruslí K2 již jen vypíšeme podle textů výrobce. Hodí se tak alespoň na lepší orientaci při výběru kolečkových bruslí K2.


Stability+
Vylepšená verze standartního cuffu vyrobená z odolnějšího a lehčího materiálu se zachováním maximální pevnosti s ohledem na optimální flex.
Cuff-podpůrná platforma brusle v oblasti lýtka má u kolečkoných bruslí K2 několik alternativ, nicméně všechny jsou vybaveny ohebným kloubem pro maximální přizpůsebení pohybu těla. Jednotlivé alternativy cuffu se liší rozdílnými parametry ve smyslu tvarovém a materiály z kterých jsou vyrobeny.

TEC Composite
Střední délka rámu pro kolečka o průměru 78mm, kterým se osazují základní modely kolečkových bruslí K2 určených dospělým. TEC Composite rám účinně absorbuje vibrace vznikající při jízdě pro maximální komfort s ohledem na zachování maximálního výkonu, efektivního přenosu energie a životnosti a to díky optimálnímu složení plastu z kterého je vyroben. Tuhost rámu byla nadimenzována na váhy odpovídajícím dospělým osobám.


VO2 Alluminium
Špičkový rám V02 je vyroben z vysoce kvalitní hlinikové slitiny s příměsí titanu se bezkonkurenčními vlastnostmi, délkově vhodný pro osazení kolečky do průměru 90mm. Rám účinně absorbuje vibrace vznikající při jízdě pro maximální komfort s ohledem na zachování maximálního výkonu, efektivního přenosu energie a stability při vysokých rychlostech, to vše s dlouhou životností. Tuhost rámu byla nadimenzována na váhy odpovídajícím dospělým osobám.


ILQ 9 Classic
Špičková a vysoce kvalitní ložiska třídy ILQ řady 9 z vlastní produkce K2 inline s maximální protiprachovou ochranou díky preciznímu zapouzdření, odolná klec ložisek zajištuje dlouhou životnost a maximální funkčnost. Těmito špičkovými ložisky jsou osazovány modely kolečkových bruslí série K2 X-training a některé modely závodních bruslí série Training.


Enhanced Stability
Všechny funkční vlastnosti Stability cuffu, navíc s přidanými pevnými inserty vzadu tak vytváří nejvíce stabilní a maximálně podpůrný cuff z kolekce K2.
Cuff-podpůrná platforma brusle v oblasti lýtka má u kolečkoných bruslí K2 několik alternativ, nicméně všechny jsou vybaveny ohebným kloubem pro maximální přizpůsebení pohybu těla. Jednotlivé alternativy cuffu se liší rozdílnými parametry ve smyslu tvarovém a materiály z kterých jsou vyrobeny.


Mach Hi-Lo
Špičkový rám Mach Hi-Lo aluminium rám je vyroben z vysoce kvalitní hlinikové slitiny s příměsí titanu se špičkovými mechanickými vlastnostmi. Rozměrově přizpůsoben pro konfiguraci zadních koleček s průměrem 100mm a předích o průměru 90mm, díky tomuto nastavení je tělo v úhlu který umožní efektivnější přenos síly od aktuálně zabírající nohy do bruslí při rychlém rozjezdu a jízdě samotné. Tímto rámem jsou osazovány vysoce kvalitní brusle určené k maximální zátěži při tréningu a pro ježdění na dlouhé trasy.


UFS Composite
Tento kompatibilní a pevnostně nadimenzovaný rám je konstruován pro agresivní bruslení jak na streetu, tak ve skateparku v rádiusech a to i při pooužívání pouze předního a zadních koleček většinou o průměru kolem 55mm. Profilovaná platforma ve střední části a na bocích pro řádné grindování.


Classic Cuff
Konstruován jako extra odolný, aby zvládl největší nárazy, přičemž má stále dostatek fl exibility
a podpory pro bruslení ve skate parku i ve městě.
Cuff-podpůrná platforma brusle v oblasti lýtka má u kolečkoných bruslí K2 několik alternativ, nicméně všechny jsou vybaveny ohebným kloubem pro maximální přizpůsebení pohybu těla. Jednotlivé alternativy cuffu se liší rozdílnými parametry ve smyslu tvarovém a materiály z kterých jsou vyrobeny.
Diskuse
Nebyly vloženy žádné příspěvky
Přidat nový příspěvek
Jméno
Email
Text