poradna, servis, půjčovna

Kolečkové brusle K2

Pokud vybíráte z kolečkových bruslí K2 a tolik se neorientujete v technickým parametrech a vlastnostech bruslí, pak by vám tento krátký článek mohl pomoci ve správném výběru.

Výrobce K2 rozděluje celou nabídku do několika tematických celků. Ty pod sebou mají vždy několik modelů kolečkových bruslí, které mají společné zaměření a často jsou si blízké i cenou.

YOUTH

Modely z této řady jsou určeny pro nejmladší i starší děti. Jejich hlavní výhodou je velikostně nastavitelná bota o 5 čísel. Ostatní výrobci většinou dělají nastavení dětských bruslí jen o 3 čísla a K2 brusle pro děti tak vaším synkům a dcerkám vydrží o něco déle. Stejně jako u bruslí pro dospělé, dodává K2 tyto dětské kolečkové brusle s pohodlným BOA kolečkem nebo Speed Lace utahováním. Dětské kolečkové brusle nabízí K2 od velikostí EU 29 do velikostí EU 40.
Pro sezonu 2019 jsou to modely Raider a Marlee Pro, Raider a Marlee BOA a SK8 Hero a Charm BOA ALU.

FITNESS

Řada kolečkových bruslí K2 Fitness je z našeho pohledu vhodná především pro začínající bruslaře nebo pro bruslaře, kteří chtějí kvalitně tvarovanou a zpracovanou botu, ale potřebují při nákupu ušetřit. Tyto modely se dělají s kolečky 80 a 84mm a jsou tak sice průměrně rychlé, ale pořád skvěle použitelné pro běžné bruslení na inline stezce. Nejvyšší model z této řady je pak možné osadit i 90mm kolečky a udělat z něj již slušně rychlé brusle, ale v základu je vybaven kolečky velikosti 84mm.
V této řadě kolečkových bruslí K2 naleznete modely F.I.T. 80 PRO, Alexis 80 PRO, F.I.T. 84 PRO a ALEXIS 84 PRO a poslední F.I.T.84 BOA a ALEXIS 84 BOA. Modely označené ALEXIS jsou dámské. Modely s názvem F.I.T. mají pánské barvy. Číslo v názvu označuje osazenou velikost koleček a BOA pak systém utahování přes BOA kolečko. Do modelů této řady s BOA kolečkem lze dát kolečka 90mm, po výměně původních 84mm kol.

X-TRAINING

Nejkvalitnější fitnes modely inline bruslí K2 vhodné na běžné až sportovnější bruslení. Největší výhodou této kolekce je špičkově zpracovaná bota, která se navíc kolem paty a kotníku dotvaruje podle tvaru nohy. Právě v těchto místech je potřeba, aby brusle co nejlépe sedly. Větrání boty ze spodní části nazývané Vortech Ventilation System nabírá náporově vzduch z přední části boty pod podrážkou a tím ochlazuje a odebírá vlhký pot z pod nohy. Materiály kolem nártu jsou rovněž výborně prodyšné a zároveň zachovávají potřebnou tuhost pro výborné vedení bruslí. Modely VO2 se dělají s utahovacím BOA kolečkem nebo v lehce levnější verzi - se Speed Lace tkaničkou, kterou lehce zatáhnete i povolíte. Velikost koleček je od 90mm do 100mm pro odvážné rychlíky.. Novinkou pro sezonu 2019 jsou jednostranné rámy v modelech VO2-S, které nejen, že vypadají luxusně, ale zároveň přinášejí zlepšení v menší hmotnosti rámu a o fous větší tuhosti.

Pro sezonu 2019 jsou, podle nás, nejlepším kupem modely bruslí K2 Vo2 90 BOA M a W (pánský a dámský), které přešly ze sezony 2018.

Všechny modely v této řadě jsou: K2 VO2 90 PRO M a W, K2 VO2 90 BOA M a W, K2 Vo2-S 90 PRO M a W, K2 Vo2-S 100 X PRO W a na největších kolech K2 VO2-S 100 PRO M a BOA M.

MARATHON

Kolekce kolečkových bruslí K2 Marathon pro sezonu 2019 je totožná s nabídkou 2018. Brusle z této řady jsou určeny pro sportovní a hobby závodní bruslení. Samozřejmě je může mít i rekreační bruslař, který dává přednost rychlosti před pohodlím a ovladatelností. Oproti sportovním modelům jiných výrobců jsou brusle K2 i v této kategorii pohodlnější a spíše méně tuhé. Pokud však kolečkové brusle ovládáte správně, pak vyšší tuhost nad kotníkem není potřeba a naopak může vadit při závodnějším pojetí bruslení.
Tato kategorie je zastoupena modely K2 MOD 110 a K2 MOD 125 s laminátovou botou posílenou karbonem.

LIFESTYLE

V kolekci Lifestyle inline bruslí K2 jsou zařazeny hodně rozdílné modely. Modely s označením K2 TRIO míří na hravější brusení na inline stezky i do města, kde oceníte jejich ovladatelnost a pevnější botu. Pomocí suchých zipů dokážete změnit středně tvrdou botu v hodně tuhou i ve vrchních partiích nad kotníkem.
Model Uptown je zaměřen na něco mezi freestyle bruslením a bruslením po městě, kde nepreferujete rychlost, ale přesnost ovádání a řekněme urban vzhled.
Model kolečkových bruslí K2 SODO spojuje tuhou botu s velkými koly na delším rámu. Vhodná je například do města na rychlejší bruslení, kde přes tuhou botu získáte o něco lepší ovladatelnost bruslí, a to i přes jejich vrchní část nad kotníkem.

AGGRESSIVE

Kolekce kolečkových bruslí K2 Aggressive je určena do skate parku, na U-rampu a zábradlí. Samozřejmě i v těchto bruslích můžete bruslit na inline stezce, ale zkrátka si více zamakáte, než na modelech pro fitnes bruslení. Stejně jako ve všech kategoriích K2 bruslí zůstává největší výhodou skvěle tvarovaná bota. Inline brusle na agresiv bruslení jsou odolné, pomalé, stabilní, obratné a proporce boty usnadňují mnoho triků jak na zábradlí, tak v u-rampě i při bruslení ve městě, z kterého si uděláte zábavné hřiště.
Zastoupeny jsou zde modely Front Street a Unnatural.

To je z modelových řad kolečkových bruslí K2 pro sezonu 2019 vše. Výrobce K2 rovněž na inline bruslení nabízí i kompletní doplňky jako jsou helmy, chrániče, vaky a batohy na inline brusle, a samozřejmě i kompletní náhradní díly jako jsou kolečka a ložiska na kolečkové brusle, náhradní rámy, šrouby a přezky.

Diskuse
Nebyly vloženy žádné příspěvky
Přidat nový příspěvek
Jméno
Email
Text