poradna, servis, půjčovna

K2 Brusle Vo2 Max 90

Na sezonu 2013 připravila firma K2 nový model fitness bruslí, které vás uspokojí jak na fitness bruslení tak na lehčí sportovní jízdu, kdy chcete najezdit co nejvíce kilometrů ve slušném tempu. Díky pohodlné botě jsou pak brusle K2 Vo2 Max 90 vhodné i pro začátečníky, kteří ocení dobrou oporu nohy, sundatelnou brzdu a možnost prohodit kolečka za pomalejší.

Výrobce K2 patří mezi nejlepší výrobce bruslí na světě a to hlavně v segmentu fitness a training. Brusle K2 jsou tedy vhodné pro širokou bruslařskou veřejnost, kde asi nejvíce oceňovaným prvkem je pohodlná bota s výbornou podporou v kotníku. K2 má konstrukci boty patentovanou pod označením K2 Softboot.

Brusle Vo2 Max 90 jsou nabízeny v dámském a pánském provedení, kde dámská bota je uzpůsobena pro lehce užší nohu. Nestane se tak, že křehká bruslařka bude v botě plavat a nebude tak moct své brusle dokonale ovládat. Dobře padnoucí bota je totiž základem kvalitní a dobře ovladatelné brusle

 

Zavazování boty zajišťuje lety ověřený systém K2 Speed Lacing, kde utažení boty provedete jedním zatáhnutím. Bota se utáhne od špičky přes nárt a usadí chodidlo do paty brusle tak, aby nedocházelo k pohybu nohy v botě i při sportovnějším bruslení.

Kolečka 90mm jsou vhodná i na hrubý asfalt, kde překonávají nerovnosti mnohem pohodlněji než kolečka menší. Nestane se tak, že by se brusle zasekla i na malé nerovnosti. Pokud by tyto brusle používal i uplný začátečník, je možné kolečka zprvu vyměnit za menší (nejsou součástí balení) a tím snížit rychlost těchto bruslí. Po pár týdnech a tedy lepším zvládnutí techniky bruslení se dají opět kolečka přehodit za původní o velikosti 90mm.

Rám brusle K2 Vo2 Max 90 je zhotoven tradičně ze slitiny hliníku, kde vychází dobrý poměr hmotnosti a tuhosti rámu brusle.

Ložiska použitá v bruslích jsou také od K2. Jedná se o typ ILQ-9, kde je díky vysoké přesnosti a tvrdosti materiálu zajištěn malý valivý odpor a dlouhá životnost ložisek.

Ložiska lze samozřejmě rozebrat a případně vyčistit, čímž jejich životnost ještě prodloužíte.

Diskuse
Nebyly vloženy žádné příspěvky
Přidat nový příspěvek
Jméno
Email
Text