poradna, servis, půjčovna

Inline Stezky

Seznam in-line stezek v ČR převzatý z různých zdrojů na internetu. Pokud znáte stezku na kolečkové brusle, kterou neznáme a napíšete nám o ní, rádi ji zde zveřejníme.

----------------------------------------

Stezka Braník - Zbraslav
Hl.město Praha
Délka: cca 7,5km

Legendární pražská trasa nejen pro bruslaře, ale především pro cyklisty.Tady se na kolečkové brusle poprvé postavilo několik úspěšných českých závodníků. Dojet se dá nabruslích do Bráníka pobřežní cestou už z Podolí kolem starých ledáren v Braníku a dále kolem golfového hřiště ulicí Vltavanů pod Orionkou do Komořan. Od května 2007 trasa byla prodloužena až pod Zbraslavký most. V případě startu od kempu v Bráníku trasa měří k Zbraslavskému mostu něco kolem 7,5 km.


Stezka Modřany - Braník
Hl.město Praha
Délka: cca 7km

Jedna z “nejlepších” tras pro bruslení v Praze vede kolem Vltavy ze čtvrti Braník přes Hodkovičky, Modřany až do Komořan.Je relativně dlouhá, měří sedm kilometrů, a pestrá, dají se na ní dělat delší či kratší okruhy a na většině míst je cesta relativně široká. Najdete tu i občerstvení.


Stezka Stromovka – Troja
Hl.město Praha
Délka:

Jednou z pražských cyklotras, jejíž část se dá využít pro jízdy na inlinech. Trasa vede podél Vltavy od mostu Barikádníků do Troji, k trojskému zámku, či do ZOO. Z této trasy se dá odbočit, přejet Vltavu a pustit se dál do Stromovky. Začátek trasy, není příliš uspokojivý, asfalt je hrubší a povrch nerovný. Avšak po chvíli se vše zlepší, cesta se rozšiřuje a zvolíte–li cestu podél Vltavy, čeká na vás krásný jemný povrch.


Stezka Běchovice
Hl.město Praha
Délka: cca 333m

Inline ovál v Běchovicích na Korunce.


Stezka Ladronka
Hl.město Praha
Délka: cca 3,4km

Areal volneho casu Ladronka je pekným, leč někdy až moc přelidněným místem. Pyšní se 3380m okruhem a solidním povrchem.


Stezka Kladno Sletiště
Kraj: Středočeský
Délka: cca 570m

Inline dráha v Kladně situovaná do sportovního areálu Sletiště je výborným místem pro projetí, relaxaci i aktivní odpočinek. Dráha se bude pravděpodobně prodlužovat a tak se mohou nejen Kladenští těšit na prima svezení takřka v centru města.


Stezka Dolánky - Chvatěruby
Kraj: Středočeský
Délka: cca 2,5km

Silnička s nizkým provozem vinoucí se podél Vltavy má zhruha 2km, občerstvení na začátku i na konci, příjemné okolí a je vhodná i pro začinající bruslaře.


Brněnská stezka
Kraj: Jihomoravský
Délka: cca 10km

Jediná brněnská stezka vede od Poříčí do Modřic. Její délka je cca 10km a nejlepšími přístupovými body jsou: Poříčí, hala Rondo, Komárov konečná, Avion shopping park a Modřice. Povrch je celkem kvalitní. Na stezce mimo bruslaře potkáte cyklisty, běžce a řidiče (vjezd mají povolen místní zahrádkáři). V létě a přes víkendy bývá stezka velmi navštěvovaná.Stezka na 3 místech křižuje silnici.


Autodrom Brno
Kraj: Jihomoravský
Délka:

Automotodrom Brno rozšiřuje nabídku služeb pro veřejnost. Od jara 2008 je závodní
dráha zpřístupněna nejen příznivcům automobilů a motocyklů, ale i kolečkovým bruslařům.


Stezka Brno, Obřany – Bílovice nad Svitavou
Kraj: Jihomoravský
Délka:cca 3,7km

Trasa vede od konečné tram č. 4 nádherným údolím Svitavy až téměř k vlakové zastávce v Bílovicích, krásný nový asfalt, o víkendu dost frekventovaná cyklisty a inlinisty, auta sem nesmí, délka přibližně 3700 m, víceméně rovinka, jen občas sjezd pod viadukt, vhodné i pro začátečníky, široká min. 3 m


Stezka Bzenec - Strážnice
Kraj: Jihomoravský
Délka: cca 7km

Jedna z nejlepších stezek pro in-line bruslení leží v lesích kousek za Bzencem. Kdyby takovouto trasu mělo každé druhé město, jsme in-linový ráj na zemi. Jede se lesem, po rovině a hladkém asfaltu, cesta je dostatečně široká. Toto místo je vhodné pro fitness, rodinné výlety, ale i pro rychlou jízdu.
Přístup na sedmikilometrovou stezku je mezi Bzencem a Strážnicí, kousek před obcí Bzenec-Přívoz. Odtud vede až na silničku spojující Ratíškovice s Rohatcem.


Stezka Rokyta na Šumavě
Kraj: Jihočeský
Délka: cca 2km

Kratší inline trasa na kterou se dostanete z parkoviště Antýgl-Rokyta vede podél starého plavebního kanálu. Trasa má, krom úvodních 100m, výborný povrch. Délka trasy je od křižovatky kilometr nalevo a něco málo přes kilometr napravo.


Stezka Holná – Jindřichův Hradec
Kraj: Jihočeský
Délka: cca 4,5km

Krásná lesní cesta s asfaltovým povrchem, dost široká pro jedno auto, ale se zákazem vjezdu motorových vozidel. Dokonce tam z větší části nevede ani cyklostezka, takže cyklistů je tam pomálu. Profil téměř rovinatý, bezpečný, je jen třeba dát pozor na nepořádek od lesních dělníků nebo větvičky po větru. Občerstvení čeká na konci trasy v RS Holná u rybníka Holná.
Odstartovat lze nejlépe v obci Hatín a popojet po kvalitní silničce (sjezd pro zkušenější) s minimálním provozem k odbočce do lesa směrem k rybníku Holná.
Plus: klidná cesta stranou v lese, ideální pro horké letní dny. V rybníce Holná lze schladit nejen nohy, ale i celé tělo. Mínus: po deštích schne velmi pomalu


Stezka ve Strakonicích
Kraj: Jihočeský
Délka: cca 515m

Nově vzniklý ovál okolo předělaného fotbalového stadionu ve Strakonicích má délku 515 metrů. Povrch je jemný, šířka dráhy okolo 3 metrů a je zde jen malé převýšení.


Stezka Sušice – podél Otavy
Kraj: Jihočeský
Délka: cca 3,1m

Nově zbudovaná cyklo-in-line stezka vedoucí proti proudu Otavy. Většina trasy je vedená lesem, trasa je široká 3-5 metrů. Délka 3.1 km


Stezka Včelná pod Boubínem
Kraj: Jihočeský
Délka: cca 1800m

Dolní, téměř kilometrový úsek nové silnice na Včelnou pod Boubínem je takřka ideálním místem pro protažení těla na bruslích.Navíc, díky opravě i okolních komunikací, se dá dobře zabruslit i na úseku silnice do Hoštic. Tento úsek je přehledný a také s dobrým povrchem.


Stezka Třeboň - Stříbrec
Kraj: Jihočeský
Délka: cca 7km

Nádherná přírodní trasa vede z okraje Třeboně směrem na Stříbřec.Dlouhá asfaltová a relativně i široká cesta lesem se klikatí mezi rybníky a vede po absolutní rovině. Dá se po ní dojet až na silničku, která vás zaveze ke Stříbřeckému mostu a k občerstvení u penzionu U Emy Destinnové.Mohl by to být klenot in-line bruslení v Čechách, nebýt toho, že stezka je využívána i pro lesní, dřevařské práce, takže je na mnoha místech znečištěna kamínky, zbytky kůry, šiškami či větvičkami.Nehodí se pro příliš rychlou jízdu, naopak téměř ideální je pro volné rodinné výlety.Zaparkovat lze přímo na odbočce, kousek za městem (asi 500 metrů za penzionem Petra Voka na zastávce a točně autobusů MHD, výpadovka na Chlum u Třeboně).


Stezka Modrava - Rybárna na Šumavě
Kraj: Jihočeský
Délka: cca 5km

V úvodní části je potřeba překonat krátký, ale prudký kopeček, pak je již k dispozici cca 2,5 Km dlouhá cesta malebnou Šumavskou přírodou podél Roklanského potoka. Cesta je místy hrbolatá (první 1 km), ale i začínající bruslaři si s těmito malými nerovnostmi poradí. Na Rybárně (odbočka k Tříjezerní slati) je odpočívadlo. Cesta sice dále pokračuje, ale podmínky pro bruslení už bohužel nejsou nejlepší.


Stezka Hrdlořezy
Kraj: Jihočeský
Délka: cca 8km

Málo používaná silnice, krásně široká s perfektním povrchem a troškou převýšení. 8km krásné trasy s možností prodloužení.Trasa vede lesem a po loukách a vesnicí Hrdlořezy, která je naprosto krásně inline průjezdná.


Stezka Hajská - Sedlíkovice
Kraj: Jihočeský
Délka: cca 3,8km

Pro inlajnisty, kteří nemají rádi přeplněné městské trasy se asi 3 km od Strakonic nabízí část cyklostezky č. 1045 z Hajské směr Čejetice k železničnímu přejezdu u Sedlíkovic v délce 3,8 km. Od podzimu 2009 kvalitní, jemný povrch šířky cca 3 – 3,5 m. Trasa se zanedbatelným výškovým převýšením vede převážně volnou přírodou s krátkými hájovými úseky. Cyklostezka není zcela uzavřená. Je zde povolen vjezd zemědělské techniky. Po celé trase není žádná odpočinková lavička ani občerstvení. V létě je ale po bruslení možné osvěžující koupání v přilehlé Otavě.


Stezka Borová Lada
Kraj: Jihočeský
Délka: cca 18km

Trasa jednoho ze závodů ČMP vede malebným údolím v srdci Šumavy. Začátek může být buď od obce Horní Vltavice nebo právě od Borové Lady. Stezka má 10, respektive 18km. Bohužel není uzavřená a tak se můžete setkat s auty. Ani profilem není tato stezka pro úplné začátečníky. Cestou na Kvildu se vcelku zapotíte stoupáním a co si nastoupáte si poté také sjedete. Pro začátečníky je vhodné držet se v oblasti “Borovky” kde je rovinatý úsek trati a nemusíte se tedy ničeho bát.


Stezka České Budějovice - Hluboká nad Vltavou
Kraj: Jihočeský
Délka: cca 10km

Vcelku unikátní stezka začínající v centru města u plaveckého stadionu a končící pod zámkem Hluboká nad Vltavou. Bohužel jedna z vad je, že v obci Bavorovice, kudy stezka prochází, není dodělán nový povrch a tak jízda zde připomíná spíše tankodrom. Jinak je ale vše v celé délce stezky v naprostém pořádku. Délka okolo 10km. Pro nadšence je možné použít dopravní hřiště, které je po cestě, jako dráhu pro nácvik techniky atp.


Stezka v Prachaticích
Kraj: Jihočeský
Délka: cca 500m

První ovál na jihu Čech. Naleznete ho v blízkosti plaveckého stadionu v Prachaticích. Nová inline dráha, která vede okolo fotbalového hřiště. Byl zde položen zbrusu nový povrch, dráha je poměrně široká, 492 m dlouhá, je horizontálně členitá tzn. svezete se z kopce i do kopce. V každém případě lze v prachatickém sportovním areálu provozovat další atraktivní činnost…


Stezka Stožec - Nová Pec
Kraj: Jihočeský
Délka: cca 15km

Snad nejkrásnější stezka v České republice se nachází u německých hranic . Má zhruba 15km a celá vede podél Vltavy. Je uzavřená, takže nehrozí, že byste zde potkali auto, i když občas se tomu nevyhnete. Asi 6km od Nové Pece, kde stezka končí, je totiž chatová osada. Jediné co můžeme této stezce vytknou je větší počet železničních přejezdů, které však snadno zdoláte.


Dráha Vimperk - Vodník
Kraj: Jihočeský
Délka: cca 998m

Nově vybudovaná in-line dráha měří 988m a byla vybudována v areálu Vodník ve Vimperku. Tato dráha byla vystavěna za účelem rozšíření sportovního vyžití a podpory turistické atraktivnosti města Vimperka. Tuto dráhu naleznete pojedeteli z Vimperka směrem na Kašperské Hory.


Stezka Orlice
Kraj: Královéhradecký
Délka:

Kopcovitější trasa s úchvatným asfaltem. Dokonce je možno použít ji jako mezinárodní. Kde začít - nejjednodušší je to v Orlickém Záhoří, odkud se sjede k hraničnímu přechodu Mostowice a za ním hned doleva. Cesta pomalinku stoupá do lyžařského střediska pod Šerlichem. Tam nicméně asi nedojedete. Na křižovatce pod střediskem končí ten pěkný asfalt a začíná sice slušný, rovný, ale hrubý horský asfalt. Toto místo je označeno v mapě jako tato trasa. Takže zpátky do Čech. Musím upozornit, že cestou tam zjistíte, že cesta poněkud stoupá a cestou zpátky, že se to hodně rozjede. Ale je tam dost místa, takže ani těch 55km/h celkem nevadí. Cestou nahoru potkáte jedno rozcestí - jsou tam trochu kamínky, jinak je cesta čistá.


Stezka Opočno
Kraj: Královéhradecký
Délka: cca 15km

Další velmi pěkné svezení je po silnicích III.tř. s velmi dobrým povrchem z Opočna přes obec Mokré a České Meziříčí ( krátký okruh asi 15 km) a nebo z Českého Meziříčí pokračovat na Pohoří a zpět na Opočno a tento delší okruh má cca 25 km. Silničky jsou s velmi slabým provozem asi tak dvě auta za hodinu. V Opočně na náměstí v informačním centru vám slečna velmi ráda poradí a ochotně vytiskne mapku okruhů.


Stezka Hradec Králové - Malšovice
Kraj: Královéhradecký
Délka: cca 5,6km

Nedaleko městké části Malšovice se nachází inline dráha. Svým úžasným povrchem a bočními cestami vybízí nejen pro inliny či kolo, ale i třeba pro běh. Začátek je u lesního hřbitova a cesta vede dál zalesněnou krajinou, kolem několika laviček a rozcestníků a končí asi 800m za hájovnou. Celá trasa měří 5,6 km (tam i zpět). Asfalt s minimálním zrněním je výhodný pro tréninky, příjemné projetí ale i pro procházku.


Dráha v areálu Městského stadionu Liberec
Kraj: Královéhradecký
Délka: 1,37km

V září 2009 byla v multifunkčním areálu Tipsport areny dokončena in-line dráha, která tak zvýšila možnosti sportovního vyžití v Liberci. Dráha měří přibližně 1,37 km a prochází kolem sportovišť v areálu. Po fyzickém výkonu si mohou sportovní nadšenci dopřát příjemné posezení ve Svijanské restauraci, jež přímo sousedí s dráhou. Tuto dráhu doporučujeme pouze zkušeným bruslařům.


Stezka Hradec Králové - Březhrad
Kraj: Královéhradecký
Délka: 4,3km

Docela oblíbená, ale dosud nepopsaná, trasa vede z Hradce Králové – Farářství do Březhradu. Zpočátku od žel. přejezdu v ulici Honkova je výborný povrch, který se zhorší po cca 1,5 km v Červeném Dvoře. Pak už kvalita kolísá stále mezi 2-3. Přesto je trasa oblíbená mezi bruslaří, protože je snadno dostupná – dá se k ní dojet prakticky odkudkoli z města na bruslích – a rovinatá. A po dešti rychle oschne, protože vede převážně mezi loukami.
Občerstvení čeká na konci – hospoda u tůně v Březhradu. Celková délka 4,3 km. Je třeba počítat s místním provozem, ale řidiči jsou na bruslaře, potažmo cyklisty, zvyklí. Ještě lze z trasy odbočit a pokračovat Honkovou ulicí, kde je na konci cestička kolem náhonu k jakémusi areálu.


Stezka Jablonec nad Nisou - přehrada
Kraj: Liberecký
Délka: cca 1,5km

Pro začátečníky či jen tak na protažení svalů a kloubů. Stezka podél jablonecké přehrady od Jablonexu (u hráze 1. přehrady) ke hr
ázi 2. přehrady s možností prodloužení po silnici směr Paseky. Nevýhodou této trasy je, že je zde spousta lidí odpoledne i o víkendech a délka trasy (mezi hrázemi asi 800m, s prodloužením 1,5km).


Stezka Varhany
Kraj: Liberecký
Délka:cca 8km

Cyklostezka po tělese bývalé železnice z Č.Lípy do Kamenického Šenova. Současná délka 8km. Celková plánovaná délka 17km. První 5km úsek byl otevřen na začátku prázdnin 2008. Druhý navazující úsek je v provozu od listopadu 2009.Třetí etapa – úsek přes 8km dlouhý, má být hotový do roku 2012, zpráva o tom je na webových stránkách této cyklostezky www.cyklostezkavarhany.cz . Trasa začíná u nádraží Česká Lípa - Střelnice ), pokračuje přes Manušice a končí na bývalém železničním přejezdu na silnici mezi Horni Libchavou a Slunečnou. Nejjednodušší parkování u trasy je v Manušicích.Asfalt je úplně nový, asi 3m široký.
Trasa ve směru od České Lípy celkově mírně stoupá, střídají se úvozy a náspy.


Stezka Kuřivody - Břehyně
Kraj: Liberecký
Délka: cca 6km

Tato trasa je ve stejné lokalitě jako trasa Hradčany, od které je vzdálena asi 2km po silnici 270 směrem na Doksy. Jde o lesní cestu bez běžného provozu s novým hladkým asfaltem, širokým 3 - 4 m. Celková délka trasy je něco přes 6 km. Pro motoristy má jen dvě nástupní místa. První na silnici z Kuřivod na Bělou pod Bezdězem, asi 2 km za Kuřivodama je v lese závora a odbočka na cyklostezku


Stezka Hradčany
Kraj: Liberecký
Délka: cca 5km

Délka trasy cca 5km perfektní(luxusní) cesta která vede celá lesem šířka cesty je asi 3m,asfalt novy a hladký trasa je hodně členitá žádná nuda kopečky a zatáčky má dvě příjezdové cesty jedna je hned za Hradčanama asi 2km směr Doksy a druhá je mezi Ploužnice a Ralsko.


Stezka Česká Lípa - Vlčí důl
Kraj: Liberecký
Délka: cca 10km

Délka trasy: 10km (5 km tam a 5 km zpět), vede podél říčky Ploučnice, na několika místech jsou mostky, cesta je poměrně úzká (max. 2 osoby vedle sebe)


Stezka Desná - Souš
Kraj: Liberecký
Délka:

Silnička kolem nádrže Souš. Jezdit můžete na zhruba dvou kilometrové rovině, nebo se postit na Smědavu což znamená cca 7 Km krásné horské silničky s pár kopečky.


Stezka Čapí Dvory
Kraj: Liberecký
Délka: cca 2km

Místní silnička z Holan přes osadu Čapí Dvory směr silnice I15, resp. Kvítkov, s minimálním provozem, úplně nový asfalt, délka 2km, šířka cca 3-4m. Nakloněná rovinka, mírné sjezdy, přejezd železnice. Několik nepřehledných zatáček. Lze dojet z blízké restaurace v Holanech nebo parkovat podél trasy. Hezké, krátké, ale příjemné poježdění v oblasti Holanských rybníků.
V pozdním létě a na podzim spadané a rozježděné ovoce na asfaltu.


Stezka Ostrava Hrabová - Vratimov
Kraj: Moravskoslezský
Délka: cca 3km

Jde o cyklostezku v Ostravě, která začíná ve čtvrti Hrabová u lávky směrem na Vratimov. Tady si můžete obout brusle a vyrazit podél řeky Ostravice v obou směrech. Trasa je to velmi příjemná, její velká část vede ve stínu stromů. Jídlo a pití si s sebou brát nemusíte. Občerstvit se můžete v jedné hospůdce na trati.


Stezka Mošnov letiště
Kraj: Moravskoslezský
Délka: cca 5,3km

Jde o bezvadný asi 5,3 km dlouhý okruh po silnicích III. třídy. Po páte odpoledne, nebo i o víkendech je tady klid, téměř žádný provoz. Asfalt: 70% velmi dobrý, 20% trochu hrubší, 10% velmi hrubý (dá se zkrátit trasa a po této části nejezdit). Na trase je několik parkovišť, kde se dá pilovat styl bruslení, brždění, přeskoky patníků apod.


Stezka u Odry
Kraj: Moravskoslezský
Délka: cca 2,5km

Jedna z nejhezčí in-line stezek v Ostravě a jedna z nejhezčích v ČR. Nachází se na hranici mezi Polankou n.O. a Starou Bělou, směrem k Výškovicím. Je uprostřed krásné přírody, lemuje řeku Odru, má nádherné výhledy a skvělý asfaltový povrch. V její blízkosti není žádná silnice, prostě nádhera. Na obou koncích můžete zaparkovat svoje auto, nejlepší je ale parkoviště ze strany Polanky, mají tam příjemný stánek s čepovaným Birellem a další vychytávky pro sportovce! Dokonce půjčují zdarma koberečky, u řeky je nádherná pláž, kde se můžete v létě nejen opalovat, ale i vykoupat. Trasa je dlouhá cca 2,5 km, je kouzelná a budete se rádi vracet jako my. Na GPS ji snadno naleznete, parkoviště má lokaci (Loc: 49°46’25.273″N, 18°11’34.014″E), jedná se o ulici „K Odře“.


Stezka podél Bečvy - Přerov
Kraj: Olomoucký
Délka:

Příjemná trasa podél Bečvy spojující Přerov s Lipníkem n/ Bečvou.


Stezka podél Bečvy - Přerov
Kraj: Olomoucký
Délka:

Cesta vede lesem od závory k závoře. Lze zaparkovat z obou stran.


Stezka Ústí nad Orlicí - Letohrad
Kraj: Pardubický
Délka: cca 15km

Asi 15 km dlouhá trať údolím Tiché Orlice. Celkem dobrý povrch, malé převýšení. Vada na kráse - 3x se přeskakuje železnice, jinak OK.


Stezka Děčín - Drážďany
Kraj: Ústecký
Délka: cca 60km

Trasa z Děčína do Drážďan kaňonem Labe může někoho nadchnout, jinému se líbit nemusí. Ti druzí si mohou tento inlajnový výlet téměř kdekoliv zkrátit, neboť se stále jede podél železnice. Některé zastávky jsou přímo na trase. Při předpokladu použití železnice v SRN je vhodné se informovat na slevy, např. na hlavním nádraží v Děčíně je mezinárodní pokladna (jízdenka SONE+DB, nebo Labe). Jde zřejmě o jeden z nejdelších inline výletů, které lze alespoň nastoupit na území ČR, něco přes 60km. Trasu pod vysokými skalními stěnami a slavnými věžemi, podél velké řeky, malebnými vesničkami, není třeba ohledně přírodních krás nějak speciálně vyzdvihovat. Jde turistický region Českosaského Švýcarska. Tomu odpovídá i poměrně vysoká frekvence cyklistů a místy i dalších návštěvníků, včetně bruslařů.


Stezka Dolní Žleb - Krippen
Kraj: Ústecký
Délka:

Výlet je přímo šitý na míru právě in-line bruslařům, neboť zdejší cyklostezka v úseku Dolní Žleb - Bad Schandau v SRN je krásně hladce vyasfaltovaná a až na několik přejezdů malých potůčků je to ideální terén právě pro tento sport. Zdejší zhruba desetikilometrový úsek krásného asfaltu využívají hojně i cyklisté na trase Děčín - Bad Schandau a pěší turisté, kteří se kochají převážně nádhernými scenériemi zdejšího nejhlubšího pískovcového kaňonu v Evropě.


Stezka Benedikt - Most
Kraj: Ústecký
Délka:

Asfaltová cesta kolem koupaliště Benedikt v Mostě je vhodná i pro začátečníky. V místě je možnost se občerstvit v restauraci nebo bufetu. V případě slunného a teplého počasí oceníte místní přírodní koupaliště. Dalšího sportovní vyžití – beachvoleyball, tenis, fotbal, atp.


Stezka Zlín - kolem Dřevnice a dál
Kraj: Zlínský
Délka: cca 11km

Pěkná, vcelku pohodlná trasa v celkové délce cca 11 km (tam i zpět brusličky nazujte na Cigánově a vydejte se po Fugnerově nábřeží proti proudu řeky Dřevnice…až dojedete k hlavní silnici přejeďte most a pokračujte směr Bartošova čtvrť.


Stezka Bojkovice Pitín
Kraj: Zlínský
Délka: cca 2,1km

Trasa začíná v Bojkovicích u mateřské školy, ve Čtvrti 1. máje. První úsek trasy tvoří běžná komunikace, ale protože je v závěru obce (směrem na přehradu), není příliš frekventovaná. Povrch tvoří nový asfalt, který není extra hladký, ale bruslit se na něm dá bez problémů. Tento úsek vede ve stínu stromů podél říčky Olšavy. Po cca 1 kilometru u vodárny již odbočíme na nově vybudovanou cyklostezku. Tato cyklostezka je tvořena novým asfaltem a v několika místech hladkou dlažbou. Šířka cyklostezky je cca 2,5 metru. Stezka se klikatí podél lesa až na kraj obce Pitín, kde končí, avšak plynule přechází v místní asfaltovou komunikaci. Délka tohoto úseku je cca 1,1 km. Na stezce jsou na několika místech odpočívadla, lavičky a informační tabule. Na trase je jen jedno problematištější místo a to kratší prudké klesání/stoupání, právě v místě přechodu místní komunikace na regulérní cyklostezku. Při jízdě ze směru od Pitína je třeba brzdit, aby nedošlo k případnému střetu s autem jedoucím po místní komunikaci. Projížďka je to vcelku příjemná, leč krátká a v určitých pasážích s trošku rušivým výhledem na místní fabriku.


Stezka Luhačovice - okolo přehrady
Kraj: Zlínský
Délka: cca 3km

Nově vybudovaný úsek stezky uzavřel pohodový okruh okolo přehrady. Délka cca 3km. Velké parkoviště. Přes den více lidí. Osvětlení. Občerstvení a jiné.


Stezka Kunovice - Ostrožská Nová Ves - Veselí nad Moravou
Kraj: Zlínský
Délka: cca 8-10km

Super stezky jsou z Kunovic do Veselí nad Moravou přes lázně v Ostrožské Nové Vsi, Ostrožskou Novou Ves (pouze musíte překonat cca 200 m po nerovném povrchu kolem nádraží ČD), kolem štěrkových jezer přes Uherský Ostroh do Veselí nad Moravou. Mezi městy vedou přímo cyklistické stezky, ve městech se jede většinou v postranních ulicích s malým provozem aut. Výborná je taktéž stezka ve Bzenci-Přívoze pro cyklisty a inlajnisty:-) Délka dle mého odhadu cca 8-10 km jedním směrem, stezka vede přímo borovicovým hájem, takže se hezky projedete, nadýchate čerstvého lesního vzduchu.


Stezka Ždár nad Sázavou – Pilská nádrž
Kraj: Zlínský
Délka:

Trasa je rovinatá s několika stoupáními, povrch kvalitní. Občerstvit se je možné na hrázi Pilské nádrže, parkoviště jsou na obou koncích.


Stezka Slapany
Kraj: Karlovarský
Délka: 7 km

Trasa mezi vesničkami na západě Čech blízko Chebu a hranic s Německem. Žádné složité úseky, délka zhruba 7 km.


Stezka Sirá - Zbiroh
Kraj: Plzeňský
Délka: 6 km

Nádherná trasa s výhledy vede po silničce mezi lesy a loukami s nepatrným provozem. Začít lze ve vesničce Sirá, kde se dá výborně zaparkovat, a vyrazit směr Mýto až k podjezdu pod dálnicí. Je tam mírný sjezd a dole se dá snadno zabrzdit a otočit. Dá se tam také parkovat. Na cestě do Zbirohu je třeba dát pozor při křížení s hlavní silnicí mezi Sirou a Plískovem. Za Plískovem se odbočuje doprava do kopečka na Zbiroh. Ve Zbiroze je trochu větší provoz, takže na vrcholu je vhodné otočit a vrátit se už proto, že dál je prudší sjezd na křižovatku.Většinu trasy je asfalt kvality 2, ojediněle 2-3, z křižovatky za Plískovem do Zbiroha 1. Trasa je zvlněná, vhodná jen pro zkušenější fitness jezdce, délka cca 6 km. Sjezd ze Zbiroha na křižovatku před Plískovem vypadá zdánlivě nebezpečně, ale problematický není. Kdo rychlejší sjezdy nerad, může obrátit v Plískově a do Zbiroha nejezdit.


Stezka Plzeňský ovál na Škodovce
Kraj: Plzeňský
Délka: 425m

Ovál je součástí více sportovišť. Má výborná povrch. Bohužel je docela často přeplněn. Délkou 425m je vhodný jak pro trénink tak pro první krůčky.

Diskuse
Enrigo
02.04.2019 | 11:15:07
Na Liberecku jsem to už dávno vzdal, nedá se tu pořádně jezdit nikde. To, co tu máme kje v bídném stavu, do kopce a z kopce, nekvalitní asfalt. Jezdím do Lužic na tamější překrásné a úžasné okruhy. Jo benzín něco stoji,vale ten zážitek je adekvátní. Tedy doufejme, že i v Libereckým kraji po výstavbě všech těch supermarketu a podobných hrůz si někdo
v zastupitelstvu města vzpamatuje a začne cosi dělat pro bruslaře. Ale spíše ne. Takže hrr na Medvědí a jiná jezera u našich osvícených sousedů.
Rudy
01.05.2020 | 18:49:13
Vážené a vážení,
prosím o informace o cyklodromech, velodromech - tj. bezpečných okruzích pro cyklisty v ČR, vč. délky.
S pozdravem
Rudy

Přidat nový příspěvek
Jméno
Email
Text