poradna, servis, půjčovna

Zpět
Vůle v bruslích
David  |  16.04.2015 18:04:00
Dobrý den,

koupil jsem si brusle Rollerblade Formula 82. Byl jsem se s něma jednou projet. Dnes jsem zjistil, že mi v nich něco praská. Po přezkoumání brusle jsem zjistil, že je vůle ve vnějších kloubech, která při pohybu nahoru a dalo vytváří tohle cvakání. Vnitřní klouby žádnou vůli nemají. Jde to nějak vyřešit? Předem děkuji za odpověď
Možná
Milan Daníček  |  19.09.2015 23:45:34
je to tím, že nemáš správně nastavený úhel brusle vůči noži. Pokud jsi tu vůli zkoušel s bruslí na noze, je tlak na vnitřní kotník větší než na vnější, protože úhel podvozku není správný. Díval jsem se na tenhle typ bruslí, ale nebylo přesně vidět, zda je podvozek připevněn jen dvěma šrouby nebo natvrdo. Pokud lze změnit pozici podvozku, zkus jej natočit mírně směrem dovnitř oproti ose boty (0,5 - 1 cm). To způsobí, že v botě budeš stát rovně. Kontrola, zda je to v pořádku, je jednoduchá: postavíš-li se na brusle přirozeně snožmo, musí kolečka směřovat úplně pravoúhle k zemi. Je dost možné, že výrobce s tímhle počítá, takže vnější kotník má větší vůli oproti vnitřnímu. Dává Ti to smysl? No a ty praskavé zvuky se mi objevují i u úplně jiných bruslí (Powerslide Vi Supercruiser 110) a jsou způsobeny pohybem plastu po plastu či kompozitu.
Zpět
Filtrovat kategorie
Cenový limitPouze sklademVypíše pouze produkty skladem