poradna, servis, půjčovna

Zpět
Rozdíl v rychlosti
Lenka  |  19.08.2014 14:54:13
Zdravím,koupila jsem si nové brusle K2,kde první dvě kolečka jsou 80mm a druhé dvě 84mm,mé staré brusle měly všechny kolečka stejné 84mm.Myslela jsem si,že rychlost jízdy se o proti starým bruslím moc nezmění,ale jsem rozčarovaná,brusle se mi zdají o dost pomalejší a ta jízda je tak jako ztuha.Myslíte,že to ovlivnuje i ložiska,v těch nových mám ILQ 5 a v těch starých jsem měla ILQ7,mám je vyměnit?
rychlost
radek  |  19.08.2014 22:49:34
rozdil v rychlosti mezi 80 a 84mm kolecky, pokud jsou stejna, je neznatelny. Vinika bych hledal bud v nekvalitni smesi nebo male tvrdosti kolecek. Do novych brusli se davaji ty nejlacinejsi kolecka, aby byly brusle co nejlevnejsi. Pokud chces aby brusle rychleji a snadneji jely, nezbyva nez zakoupit a namontovat kvalitni kolecka. Nejdrive bych zkontroloval, zda brusle nemaji technicky problem - zkrivany ram, defekt lozisek apod.
loziska
radek  |  19.08.2014 22:52:39
mohou byt na vine i loziska. Rozdil v rychlosti pri loziskach mazanych vazelinou a olejem je znatelny. Kazdopadne nova loziska mazana zejmena vazelinou potrebujou trosku zajet , coz se stava po ujeti 60-100km.
speed
Alan  |  31.08.2014 11:47:50
Ano mozes ich vymenit ale odporucam inu znacku. Mozes tam dat aj Ilq 9.
postup řešení
 |  02.10.2014 05:11:14
a máš správný pocit. Zkus to stopnout a pak to řeš asi v pořadí

1) prohlédnout ložiska (ohnutá krytka, vazelína)

2) vyzkoušet jiná kolečka (půjčit od kámoš..)

3) zahodit a koupit si 4x100
Zpět
Filtrovat kategorie
Cenový limitPouze sklademVypíše pouze produkty skladem