poradna, servis, půjčovna

Zpět
Bolest zad
Jendys68  |  16.07.2012 11:56:19
Je mi už pár let po čtyřicítce a bruslení mám rád. Jenže mě při něm omezuje silná bolest zad v oblasti kříže. Při jiných činnost (kolo, běh, běžky..) tento problém nemám. Může to být způsobeno špatným postojem? Technikou? Bolest je tak velká, že musím cca po 8km odpočinout, záda uvolnit a pak zase mohu pokračovat. Dík přede za radu.
RE:Bolest zad
kaja  |  16.07.2012 12:06:47
Dobrý den,

může to být technikou i postojem, zkuste při jízdě být narovnaný, přirozený. brusle svádí k předklonu, ale z toho mohou bolet záda. Je mi 22 a záda mě bolí z bruslí klasicky jak inline hokej, tak hokej tak někdy fitness...

kaja
bolavá záda při bruslení
Vojta  |  16.07.2012 14:26:36
Ahoj,

pokud chceš trošku sportovněji bruslit, tak se předlklonu nevyhneš. Není to asi ani o špatné technice bruslení jako o zádech a celkovém prosvalení spodní části zad a břicha. Na bolesti zad při bruslení dost pomůže naposilovat břicho, které tak převezme nápor na záda.. Případně správné dýchání do břicha posílí nějaké vnitřní stabilizační svalíky apod. Chce to spíš vzít někde trenéra, kterej se na to zaměřuje nebo rehabilitace apod.

Záda jsem měl taky bolavá z bruslí - teď na ne halt cvičim každý ráno a večer tak 10min, ale jsou totál v pohodě a předklon vydržim při bruslení na speed bruslích mnohem déle..
bolest zad
Helena  |  24.07.2012 11:28:40
Dobrý den, taky nejsem nejmladší a bruslím teprve něco přes rok, ale když jsem začala jezdit v předklonu, bolela mě záda taky hodně. Dělám to, co doporučuje Vojta výše, každý den, posiluju břicho 5-10min a záda mě už nebolí.
zada
radek  |  30.08.2014 09:38:41
na bricho cvicim denne a zada me z brusli boli stejne. Spise to chce pri jizde za cenu mirneho zpomaleni vypnout zada ,zabirat pouze ciste nohama a zada zapojit pouze pri sprintu a zrychleni. zakladem je se naucit jet na bruslich bez zapojeni zadovych svalu.
Na bolest
Patricie Laštův  |  25.06.2015 20:27:21
Ahoj, zkus změnit postoj při bruslení, dále můžeš zkusit i protahující cviky před a po bruslení nebo začít dělat kliky na široko, aby se záda lépe zpevnily. Dále i nějaký chladivý gel.
Bolest zad
pavelin  |  09.07.2015 15:18:15
Pokud je dobré počasí tak bruslím skoro denně.Jezdím v předklonu z rukama za zády na speed bruslích.První dva dny je to v pohodě ale třetí den to začne po 25 km.Tak si během jízdy opřu ruce o kolena a prohnu záda naopak jako bych chtěl vystrčit zadek.Ale je to u každého jinak.I když budete mít dobré břišní svalstvo tak se nějaké bolesti zad nevyhnete.Ale stačí když si dám jeden den pauzu a je to dobré.Záda bolí z důvodu špatného uvolnění a posílení břišních svalů.Důležitá je regenerace.U mne po třech dnech sportování si dám jeden den pauzu.U netrénovaného jedince můžou svaly bolet i pár dní.
Bolest zad
pavelin  |  25.07.2015 14:11:43
Osobně, nejlepší cvičení je bruslit víc. Bolest, vede k posílení postižených svalů. To obvykle trvá 4-8 týdnů, 6-10 hodin týdně bruslení. Ztráta pár kil také pomáhá.Ale třeba říci že čím více budete bruslit, tím více se posílí vše, co konkrétně namáháte.
Bolest kolen
Petr Novosad  |  25.07.2015 19:18:33
Dobrý den,

na bruslích jezdím teď přes léto asi 4x v týdnu a nějak se nemohu zbavit bolesti obou kolen. Nejhorší je to při jízdě. Víte někdo, čím by to mohlo být ? Popřípadě jak se bolestí zbavit ? Děkuji Petr
bolesti kolenou pri bruslení
Vojta  |  27.07.2015 11:03:42
Ahoj,

to je asi spíš otázka na doktora přes kolena, kterej tě musí vidět. Po internetu ti s kolenama fakt nikdo najisto neporadí. Koleno je dost složitej kloub a bolet v něm může spousta věcí..
Bolest kolen
karel  |  23.08.2015 22:55:50
Pro Petr Novosad: Zkus navštívit lékaře, takhle to opravdu nejde určit. Jeniné co můžeš zkusit jsou nějaké stahovačky, ortézy nebo masážní gely.
Bolavá záda
Milan Kadera  |  24.09.2015 21:44:47
Ahojte, prosím Vás, co používáte na bolest zad ? Díky Milan
Záda a brusle
Milan Daníček  |  11.10.2015 22:36:29
Ahojky spolupáteřníci či spoluzádaři.

Trpím bolestmi zad už od dětství. Ale to už se - to dětsví - přihodilo hodně dávno.

Mám jedno důležité upozornění: pokud nevíte po objektivním vyšetření u odborníka, co je s vašimi zády špatně, tahle diskuze nemá smysl.

Můj problém je vrozená listéza, tedy vybočení jednoho obratle z vodorovné osy, prostě je blbě natočenej. O celých 7 - 8 mm.

Jenže problémy s páteří můžou bejt způsobený ještě asi tisícem jinejch závad. A na jinou příčinu je i jinej lék.

Za sebe můžu říct, že brusle jsou mi požehnáním. Když jsem byl na rehabce, ukázali mi spoustu nudnejch cviků. Pomohly jen částečně. Ale bruslení - cca 50 km týdně - mi pomohlo tak, že o zádech skoro nevím. Dostalo se mi i odbornýho vysvětlení: bruslení posiluje hluboký stabilizační systém, tj. všechny ty svaly okolo bederní páteře, včetně břišních. Nenamáhá přílišně kolena, kyčle a ani páteř, protože je to plynulý pohyb bez nárazů (na rozdíl od běhu, zvlášť na tvrdém povrchu).

Jenže musím jezdit přirozeně bez předklonu, ruce nechat volně pracovat podle pohybu nohou. Závodní pozici snesu tak dvě minuty, pak mě záda donutí se zase postavit normálně.

No, hůlky sem eště nezkusil, ale pro posilování těch správnejch svalů by to mohlo bejt dobrý. Zkuste, a když to nepůjde dobře, hoďte to za hlavu.

Jsem toho názoru, že když víme, co je problém, jsme těmi nejlepšími doktory pro sebe sami. Můžeme zkoušet a sledovat, co je dobrý a co ne. A podle toho se zařídit.

Nemyslím, že je dobrý dlouhodobě používat prášky na bolest. Bolest je varování. Spíš změnit techniku nebo i aktivitu. Jak to bolí trvale, je něco špatně.

Moc sem nepomoh, co?
odpověd
Anastazie  |  21.10.2015 14:14:00
Já musela od kolečkových bruslí odstoupit, ale za to jsem začala běhat, taky je jedna možnost vyměnit koníček.
běhání
Vojta  |  22.10.2015 09:45:26
Odstoupit od kolečkových bruslí k běhání s tím, že bude běh šetrnější pro tělo, je podle mne špatný směr. Běh mnohem víc ničí klouby i záda.

Pokud z bruslení bolí svaly na zádech, je potřeba prostě důkladněji protahovat a svaly lépe posílit. Obzvlášť protahování zad se často vynechává, což pak vede k snažšímu přetížení.
Běhání
Kotas  |  20.11.2015 12:07:34
Zkus i vložky do bot nějaké gelové třeba, určitě to zmírní jak dopady, tak i bolest kolenou popřípadě i zad :)
Zpět
Filtrovat kategorie
Cenový limitPouze sklademVypíše pouze produkty skladem