poradna, servis, půjčovna

Zpět
Jakou přilbu???
NIK@  |  16.08.2007 21:51:56
Mám kolo i brusle, ale radši jezdím na bruslích. Bohužel, v místě mého bydliště není zrovna nejkvalitnější asvalt a tak jsem nucena dojíždět na kole. Proto se ptám: můžu používat přilbu na brusle i na kolo??? Vím, že obráceně to jde (cyklistická přilba na brusle)
Přilba na kolečkové brusle a na kolo
Vojta  |  17.08.2007 08:46:47
Ano použití je možné - přilba na kolo i brusle splňuje normu pro cyklistiku.
Rozdíly
NIK@  |  20.08.2007 12:25:59
Díky za odpověď. A ještě bych ráda věděla, jestli někdo nevíte, jaký rozdíly jsou mezi přilbou na brusle a na kolo...
Rozdíly v přilbě na kolo a na brusle
Vojta  |  20.08.2007 14:47:02
přilba na kolo je lehčí a lépe odvětraná. přilba na brusle více vydrží. Pro fitness bruslení bych doporučil spíš helmu na kolo.
Proč lepší???
NIK@  |  22.08.2007 19:52:16
Proč bys doporučoval na fitness bruslení radši přilbu na kolo? Mám brusle od Rollerblade a myslela jsem si, že koupím od této firmy i přilbu a batoh...(přilba Diva)
Proč lepší???
Vojta  |  23.08.2007 08:13:18
přilba na kolo je lehčí a lépe odvětraná. Myslím tedy rozdíl mezi klasickou kokoskou a klasickou přilbou na kolo. Dělají se i helmy na brusle, které jsou stejné jako na kolo. Tam je to samozřejmě něco jiného.
Podstatný rozdíl
Tom  |  19.02.2008 10:56:31
mezi přilbou na kolo a na brusle (ne kokosky , ale fitness nebo race ) není váha nebo odvětrání, to je stejné nebo podobné, ale především konstrukce, kdy přilba konstruovaná pro brusle má podstatně lépe propracovanou ochranu temene hlavy!!! (Na bruslích jsou nebezpečnější pády dozadu - podjetí bruslí, na kole pro změnu pády směrem vpřed... ...a z toho vyplývají odlišné konstrukce přileb pro kolo a brusle)
Podstatný rozdíl
Vojta  |  19.02.2008 16:44:26
Helmy na kolečkové brusle splňují normu na cyklistiku - rozdíl v konstrukci tedy standardně není. Stejně jako se delají helmy na kolo, které jsou protaženy o něco víc na temeno, tak se dělají helmy na brusle, které jsou míň nebo víc protaženy na temeno hlavy. Helmy na cyklistiku velice dobře chrání temeno hlavy.

Pokud znáte nějakou přilbu, které splňuje nějakou normu na kolečkové brusle, tak ji uveďte - rád se poučím. Osobně jsem žádnou takovou nikdy neviděl.
Podstatný rozdíl
Tom  |  06.03.2008 18:18:20
Přilby pro kolečkové brusle samozřejmě splňují veškeré normy přileb pro cyklistiku, konstrukce těchto přileb z hlediska materiálových jsou asi také totožné, nicméně dovolím si nesouhlasit právě se stejnými tvary - viz výše. V podstatě většina výrobců in-line bruslí výrábějících současně i ochranné pomůcky (přilby, chrániče, event. oděvy ...) mají ve své portfoliu právě tyto přilby - příkladem Rollerblade Race, Advanced, Integral nebo třeba výše uvedená Diva, dále kupř: Powerslide Race Pro, Athletic, Fitnes Pro.... atd,atd,atd. Opačně už to ale tolik neplatí, netvrdím, že neexistují přilby na kolo s protažením na temeno hlavy (ale nejsem vševědoucí a pokud tvrdíte, že jsou, pak vám musím věřit), nicméně ještě jsem se osobně nesetkal s cyklopřilbami tvarově shodnými s in-line přilbami, tudíž všeobecně se doporučuje použít in-line přilbu na kolo než cyklopřilbu na in-line... HLAVNÍ ALE JE MÍT NA KEBULI PŘILBU - JAKÁKOLIV JE LEPŠÍ NEŽ NIC !!!
Zpět
Filtrovat kategorie
Cenový limitPouze sklademVypíše pouze produkty skladem