poradna, servis, půjčovna

Dětské kolečkové brusle

Dětské kolečkové brusle jsou většinou určením běžné fitnes brusle vhodné na bruslení po inline stezce. Výjimečně se v dětském provedení dělají modely na agresiv bruslení do skate parku nebo freestyle a závodní rychlobruslařské modely.

Dětské brusle jsou výjměčné tím, že mají nastavitelnou velikost. Standardně se na bruslích posouvá špička skeletu brusle a brusle pro děti tak můžete nastavit až o pět EU velikostí.
Většina výrobců jako Tempish, Rollerblade, Fila, Powerslide apod., dělá nastavení po třech velikostech. Výjimkou je výrobce K2 z USA, který nabízí špičkové dětské inline brusle s nastavením až o 5 EU velikostí, kde dětské modely začínají na velikosti 26 a jdou až do velikosti 40.

Dalším specifickým rysem jsou menší kolečka, která umožní udělat rám krátký a tím dostatečně ovladatelný. Zároveň jsou menší kolečka pomalejší a tím dodají jistotu začínajícím bruslařům. Nevýhodou malých koleček je to, že hůře jedou po hrubém asfaltu a více se zasekávají o malé kamínky.
Posledních několik sezon, jsou v nabídce i dětské kolečkové brusle, osazené většími kolečky a určené pro malé bruslaře, kteří již kolečkové brusle dobře ovládají a třeba chtějí postupně přejít na závodní nízke brusle.

Utahování dětských inline bruslí bývá stejné jako u dospělých a naleznete tak zde klasickou tkaničku nebo pohodlné utahování BOA kolečkem. Nevhodné jsou většinou brusle, které se utahují třeba jen na dvě přezky. V takové brusli je často noha špatně nebo nedostatečně utažena a hrozí tak horší ovládání bruslí nebo hůře i postupné poškozování kloubů nevhodným postavením chodidla.

Vhodným doplňkem do dětských kolečkových bruslí (i do dospělých) je kvalitní dobře tvarovaná vložka, která zajistí lepší cit v brusli, správné postavení chodidla, kotníku a dalších navazujících kloubů nohou.

Posledních několik let se stále více poptávají takzvané quad brusle. Jedná se o brusle, u kterých jsou přední a zadní kolečka vedle sebe. Největší zásluhu na tom nese seriál SOY LUNA, kde hlavní hrdinka právě tyto brusle používá. Pro bruslení na inline stezce jsou však méně vhodné. Široká kolečka navíc vedle sebe mají na šířku dohromady klidně 6 a více cm a oproti inline bruslím, které mají zepředu na šířku kolečka tak 0,5cm, naberou klidně 12x více kamínků a nerovností. bruslení na quad bruslích je tak vhodné především na hladké povrchy krytých hal nebo na betonové a dřevěné povrchy skate parku.
Ani pro začátečníky nepřináší quad brusle žádné výhody. V předozadním směru jsou méně stabilní díky kolečkům hodně pod botou, a v bočním směru se sice zdají na první pohled stabilnější, ale i inline brusle s kvalitní botou zajistí stabilitu stejně dobře.
Pokud si tedy s dětmi chcete zabruslit i na inline stezce, doporučujeme klasické dětské inline brusle.

Diskuse
Nebyly vloženy žádné příspěvky
Přidat nový příspěvek
Jméno
Email
Text