poradna, servis, půjčovna

Dámské kolečkové brusle K2

Dámské kolečkové brusle K2 jsou z naší zkušenosti nejoblíbenější kolečkové brusle pro dámy v ČR a podle dat od výrobců a dodavatelů i celosvětově. Je to nejen díky výborně tvarované botě, což umí udělat více výrobců, ale hlavně díky tomu, že K2 umí udělat sportovní brusle měkčí a pohodlnější, než ostatní výrobci. Obzvlášť v dámských kolečkových bruslích to je velká výhoda.
Výrobce K2 nabízí dámské kolečkové brusle v několika kategoriích a to v řadě Fitness a X-Training, kde řada Fitness je vhodná spíše pro začátečníky a středně pokročilé bruslařky. Inline brusle K2 v řadě Fitness totiž mají menší kolečka a jsou tak o něco pomalejší než lepší brusle řady X-Training.

Rozdíl v dámských modelech je u bruslí K2 nejen v barvě (jako je tomu u mnoha jiných výrobců), ale brusle mají i lehce pozměněný tvar boty, kde je především zadní část boty nižší. Ze statistik totiž vyplívá, že dámy mají často objemnější lýtko, které je navíc upnuto o kousek níže na noze. Z naší zkušenosti na obchodě to ocení holky se silnějším lýtkem. Hubenější nohy bez problému pasují i do pánských modelů a pokud se vám více líby pánský model, není vůbec od věci ho vyzkoušet. často se totiž pánské modely dělají už od malých velikostí.

Řada Fitness je vhodná i pro bruslařky, které potřebují za brusle trochu ušetřit, ale přitom chtějí výborně tvarovanou botu a pohodlí při bruslení a menší pomalejší kolečka jim postačí. brusle řady Fitness pro dámy mají ve jménu Alexis. Jsou to brusle K2 Alexis 80 PRO, K2 Alexis 80 BOA, K2 Alexis 84 PRO a K2 Alexis 84 BOA. Číslo v názvu označuje velikost koleček, kde u posleních K2 Alexis 84 BOA je možné po ojetí původních koleček nandat do bruslí kolečka velikosti 90mm a brusle tak ještě zrychlit. Označení PRO a BOA rozděluje zavazování bruslí. BOA označuje utahovací kolečko do kterého se navinuje lanko. Toto super pohodlné řešení nohu výborně utáhne. Výrobce utahování BOA navíc dává na tento systém doživotní záruku.. Označení PRO se užívá pro modely s utahováním Speed Lace, kde je tenká tkanička, kterou jedním zatáhnutím utáhnete a tkanička zůstane utažena. Přečnívající tkaničku musíte schovat do jazyku boty, kde je na ni kapsička s malým suchým zipem.

Řada X-Trainig je vhodná pro bruslařky náročné nejen na rychlost, ale i na pohodlí. Osazena je kolečky 90 a 100mm, kde tedy 100mm kolečka budou hodně rychlá a vhodná na sportovnější bruslení. Dámské kolečkové brusle K2 v této řadě mají množství dalších vychytávek. Je to především bota, která se dotvaruje kolem paty a kotníku podle tvaru nohy a tím jeětě zvýší pohodlí v bruslích. Dále výborné odvětrání přes Vortech Ventilation System, kdy je přes náporové nasávání vzduchu bota odvětrána ze spodní strany a průchod vzduchu tak ochlazuje přehřívající se nohu a odvádí vlhký pot. Materiál kolem nártu brusle je rovněž z materiálu, který dobře odvede přebytečné teplo a omezí tak pocení nohy. Bruslé této řady mají také tužší rám, což myslím málokdo pozná, ale nějaký bonus pro sportovnější bruslení to je. Utahování je opět přes BOA kolečko nebo Speed Lace tkaničku.
Pro sezonu 2019 jsou v nabídce dámské kolečkové brusle K2 s názvy: K2 VO2 90 PRO W, K2 VO2-S 90 PRO W, K2 VO2-S 100 X PRO W a za nás nejlepší model VO2 90 BOA W, kde BOA kolečko zvedne komfort nejen utahování, ale i jízdy v lépe utažených botech.

Dále K2 nabízí unisex modely pro bruslaře i bruslařky, které se dělají od velikostí 38 do velikosti 48. Jsou to modely K2 MOD 110 a K2 MOD 125, které míří na sportovnější bruslení a hobby závodnice a závodníky.

Posledním speciálně dámským modelem je Life Style model K2 TRIO 100 W, který je na třech kolech a krátkém rámu. Vhodný je tak třeba do města nebo na obratnější jízdu po inline stezce.

Diskuse
Nebyly vloženy žádné příspěvky
Přidat nový příspěvek
Jméno
Email
Text