poradna, servis, půjčovna

Berlínský maraton Rychlobruslení

Jak probíhal 39. Berlínský maraton z pohledu bruslaře Jirky Pelce, kterého podporujeme, se mrkněte v článku.

Výlet nám začíná v pátek 28.9 odjezdem z Plzně kolem 14hod, odkud vyrážíme ve složení Libor Michalec, Bob Němeček, Lukáš Mařík a já (Jirka Pelc). Cesta před námi byla dlouhá a tak jsme si jí zpříjemnili návštěvou ve městě Slaný . Každoročně totiž kluci navštěvují místní moštárnu a tak ani letos tomu nemohlo býti jinak.
Po nakoupení 6L jablečného moštu a 3L moštu jablko s rakytníkem se mohlo dále pokračovat v cestě.

Na berlínské expo v prostoru letiště Templhof jsme dorazili asi kolem 19hod. V celém okolí byl pěkně hustý provoz. A nebylo také divu, všichni mířili na registraci, a proto nebylo jednoduché zaparkovat.
Na expu jsme viděli mnoho zajímavých věcí a novinek, ze kterých nás asi nejvíce zaujala novinka od firmy Rollerblade s jednobodovým uchycením rámu.

Ubytováni jsme byli v hostelu U třech malých prasátek, kde jsme se velice dobře vyspali a nabili tak mnoho sil na závodní den. Po snídani jsme si půjčili místní růžové cruiser bajky a vyrazili si projet Berlín.
Start byl naplánován na 15:30 a tak jsme měli dostatek času projet alespoň část Berlína.
Jelikož jsem si trať z předloňska pořádně nepamatoval, protáhli mě kluci alespoň posledními 6Km a prvními 5Km.

Po 14 hod jsme dorazili do prostoru depa, kde se všichni pomalu připravili, dalo by se říct, že spíše vyvalili na trávě a užívali si pohodu před startem. Věci do šaten, pomalu se rozehřát na warm up silnici, trošku protáhnout a pomalu se jít štelovat do startovních koridorů. Lukáš měl blok „Cé“ a my s Liborem a Bobem byli v „Béčku“
Taktika byla jasná, přežít a nespadnout.

Počasí závodu velice přálo, bylo skoro jasno a teplota kolem 18 °C. Pořadatelé oznamovali přes 6800 přihlášených závodníků. A to ve všemožných kostýmech.

15:27 byl start žen A a za další 3min odstartovali chlapi A, kde byli i český zástupci jako Martin Kuchař, Franta Míček a Michal Štrunc .
Minutu na to byli odstartováni všichni ostatní a byl to jeden velký roj bruslařů všech výkonnostních tříd.
Už od začátku se za to pěkně vzalo, jelo se svižné tempo a počítal jsem, že se to trošku potrhá. Bohužel chyba lávky, výkonnostně jsme na tom byli všichni podobně a tak nám z balíku moc lidí neubylo. Jeli vedle sebe střídavě 2 až 5 balíků a to nahrávalo pádům, které byly docela časté. Dost nebezpečné byly zatáčky, do kterých nás s Bobem vždycky krásně zavřeli a byli jsme na krajíčku od pádu. Asi do 10Km jsme se drželi s kluky pospolu, ale bohužel Libor měl problémy s holeněmi a tak se odpojil a chvíli se dával do hromady.
Tím pádem jsme na to byli s Bobem sami a stále se střídali. Drželi jsme se vždy kolem 20 místa a jednou si Bob vyzkoušel táhnout balík, ale pak raději uznal, že se bude držet vzadu a šetřit síly na finiš. Balík byl velice početný asi kolem 200 lidí a tak se jen stupňovalo tempo až do závěrečných kilometrů. Závěrečný kilometr byl už neskutečný šrumec a i když docházeli síly, hnali nás lidi podél trati. Příjezd na ulici Unter den Linden ostrou 90° zatáčkou a před námi se tyčící Brandenburská brána, ke které jsme se blížili a pěkně se strkali. Základ byl rvát se o co nejlepší místo, z kostek kolem brány hrozně brněli nohy, ale jen co se projelo bránou byl po 20m zase asfalt a už stačilo jen dobojovat 200m do cíle. Boba jsem měl asi 3m před sebou a i když sil ubylo, oba jsme bojovali co šlo. Hromadný spurt byl opravdu hromadný - odhadem nás tam bylo asi 150. Do 1 sekundy se vtísnilo i 12 lidí.

A konečně časy a pořadí, které jsme si z toho urvali. Bob 36. celkově 8. v kategorii v čase 1:13:41, Já (Jirka Pelc) nakonec 52. celkově 14. v kategorii v čase 1:13:42, Lukáš 293. celkově 51. v kategorii v čase 1:22:22 a Libor po útrapách a zvažování, že to nedojede nakonec dojel v čase 1:24:46 v pořadí 449. celkově a 82. v kategorii.

Do cíle dojelo celkem 3071 mužů a 1465 žen v kategorii fitness.
S kluky jsme se tedy neztratili a hlavně si to pořádně užili!

O tom co se dělo před námi v kategorii speed muži toho moc nevím, asi jen to co nám řekli kluci z Áčka - že to tam po pár kilometrech popadalo a pole se rozdělilo.
Z oficiálních výsledků je vidět absolutní nadvláda teamu Powerslide/matter world.

- Fernandez, Ewen (FRA)Powerslide/Matter World - 01:00:04
- Swings, Bart (BEL) Powerslide/Matter World - 01:00:04
- Rijhnen, Felix (GER) Powerslide/Matter World - 01:02:48

Z českých zástupců nejlépe dopadl:
Martin Kuchař na 86. místě v čase 1:08:56,
Franta Míček na 138. místě v čase 1:13:07 a
Michal Štrunc na 165. místě v čase 1:13:30.

Ženy celkově

- Berg, Sabine (GER) Powerslide/Matter World - 01:14:13
- Gegner, Jana (GER) EOSkates - 01:14:13
- Ulbrich, Katja (GER) GB Racingteam - 01:14:13

Celkově do cíle dojelo 52 žen a 231 mužů.

Nakonec bych jen vyjádřil, že jsem rád, že jsem se tohoto sportovního svátku mohl opět zúčastnit a jsem si jistý, že za rok si to opět budu chtít zopakovat. Díky klukům za super výlet a parádní sportovní i kulturní zážitek!

Diskuse
Nebyly vloženy žádné příspěvky
Přidat nový příspěvek
Jméno
Email
Text